News

36-latek z Tarnobrzega odpowie za przestępstwa narkotykowe

narkotyki tarnobrzeg marihuana amfetamina
Foto: KMP Tarnobrzeg

Policjanci z Rzeszowa i Tarnobrzega w ostatnich dniach wyeliminowali z czarnego rynku około 140 jednorazowych porcji amfetaminy i marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone u 36-letniego mieszkańca Tarnobrzega.

Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – posiadania znacznej ilości narkotyków i udzielania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda, którym kierował 36-letni mieszkaniec Tarnobrzega. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie narkotyki – amfetaminę i marihuanę. 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Znalezione przy mężczyźnie substancje przekazano do analizy biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci 85 gramów ziela konopi indyjskich, stanowiących około 107 jednorazowych porcji narkotyku i ponad 30 gramów amfetaminy, stanowiącej około 37 jednorazowych porcji narkotyku.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania środków odurzających. 36-latek przyznał, że zabezpieczone narkotyki należą do niego i w celach zarobkowych chciał je sprzedawać innym osobom.

Prokurator wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło: Podkarpacka Policja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top