News

5 milionów pasażerów Ryanair na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce

ryanair rzeszów jasionka pasażer
fot. Tomasz Kuśnierz/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka/Ryanair. W porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka odprawiono 5-milionowego pasażera linii Ryanair.

Szczęśliwcem okazał się Maciej Pyra, który tego dnia udał się w podróż ze stolicy Podkarpacia do Londynu.

maciej pyra ryanair

Fot. Tomasz Kuśnierz/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Największy niskokosztowy przewoźnik w Europie zadebiutował w Rzeszowie w 2005 roku połączeniem do Londynu Stansted, w następnych latach poszerzając swoją ofertę o kolejne zagraniczne destynacje. Najwięcej osób w samolotach Ryanaira (433 tys.) podróżowało z i do Rzeszowa w 2018 roku.

– Mam nadzieję, że kolejne miliony pasażerów Ryanaira na naszym lotnisku będziemy odliczać jeszcze szybciej. Regularnie prowadzimy z przewoźnikiem rozmowy w celu uruchomienia nowych, atrakcyjnych połączeń – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Z okazji obsłużenia 5-milionowego podróżnego wszyscy uczestnicy poniedziałkowego rejsu nr FR2137 do Londynu zostali poczęstowani okolicznościowym tortem.

tort ryanair jasionka lotnisko rzeszów

Fot. Tomasz Kuśnierz/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Jubileuszowy pasażer to mieszkaniec Jarosławia, który do stolicy Wielkiej Brytanii udał się z całą rodziną, aby odwiedzić mieszkającego tam ojca oraz grono znajomych, gdyż sam przez 10 lat pracował w Anglii.

Pan Maciej otrzymał od linii lotniczej cenny upominek – voucher na dwa bilety z i do Rzeszowa w dowolnym kierunku obsługiwanym przez Ryanair.

Gdzie lata Ryanair z Rzeszowa?

W sezonie zimowym 2022/23 irlandzki przewoźnik oferuje z Rzeszowa loty na sześciu trasach: Londyn Stansted (codziennie), Dublin (trzy razy w tygodniu) oraz Londyn Luton, Manchester, Bristol i East Midlands (po dwa razy na tydzień).

Natomiast od czerwca do września 2023 r. dodatkowo będzie też latał do Zadaru.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top