Biznes

5 samolotów Boeing 787 Dreamliner należących do PLL LOT spędzi zimę na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce

dreamliner boeing rzeszów lotnisko parkowanie

Pięć samolotów Boeing 787 Dreamliner należących do PLL LOT spędzi zimę na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Jak zastrzegł przewoźnik, wyłączenie tych maszyn z obsługi nie wpłynie na realizację lotów zaplanowanych w ramach siatki połączeń.

Jak poinformowało w piątek biuro prasowe PLL LOT, z uwagi na globalną pandemię wirusa SARS-CoV-2 i zmniejszony wymiar operacji, „LOT przebazował na okres zimowy pięć samolotów Boeing 787 Dreamliner” do lotniska w Jasionce.

„W związku z obecną sytuacją wyłączenie tych maszyn z obsługi nie wpływa na realizację lotów zaplanowanych w ramach naszej siatki połączeń” – dodano w komunikacie przesłanym PAP.

W odpowiedzi na pytania PAP napisano również, że wybór lotniska w Jasionce wynikał z dostępności obsługi technicznej i infrastruktury portu umożliwiającej parkowanie maszyn. W komunikacie dodano, że przewoźnik z podrzeszowskim lotniskiem „owocnie współpracuje od wielu lat”.

Właścicielem 100 proc. akcji PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza (PGL), która należy w 100 proc. do Skarbu Państwa. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top