Biznes

657 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Emilewicz: Rząd nie ma w planach ponownego lockdownu

lockdown rekord zakażeń koronawirus emilewicz restrykcje
fot. gov.pl

Ministerstwo Rozwoju (MR) planuje w przyszłym tygodniu serię spotkań z przedstawicielami poszczególnych branż na temat przestrzegania obostrzeń, nałożonych w związku z pandemią COViD, poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Podkreśliła, że rząd nie ma w planach ponownego lockdownu.

Dzisiaj resort zdrowia poinformował o rekordowej liczbie 657 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 45 688 osób. Łącznie zmarło 1 716 osób.

„Dzisiaj rozmawialiśmy podczas Rady Ministrów na temat tej sytuacji. […] Premier zobowiązał nas, wszystkich ministrów, każdego sektorowo, do dialogu z poszczególnymi branżami. W przyszłym tygodniu taką serię spotkań mamy zaplanowaną” – powiedziała Emilewicz dziennikarzom.

„Od tego powinniśmy rozpocząć, od egzekwowania restrykcji, które dzisiaj obowiązują” – zaznaczyła.

Poinformowała także, że został ponownie powołany rządowy zespół zarządzania kryzysowego w związku z sytuacją pandemiczną.

„Dziś o takich rozwiązaniach w ogóle nie rozmawiamy” – powiedziała wicepremier zapytana o możliwość ponownego lockdownu.

„Zdajemy sobie sprawę, że nawet ten wzrost zachorowań, który widzimy, on jest umiejscowiony, to są konkretne specyficzne miejsca. Widzimy na przykład, że duże wesela stają się rozsadnikiem zachorowań, a zatem […] pierwszym krokiem jest powrót, przypomnienie obostrzeń, które obowiązują, a nie są przestrzegane” – zaznaczyła.

„Najpierw przypomnienie, następnie egzekwowanie, także z karaniem. Za łamanie tych restrykcji przysługują przecież kary. Na dzisiaj nie mówimy o lockdownie” – podkreśliła wicepremier.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top