News

Acme Partners i Apptrader na liście ostrzeżeń publicznych KNF

acme partners apptrader knf lista

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowe podmioty – spółkę Acme Partners z siedzibą w Warszawie i platformę Apptrader, podejrzane o popełnienie przestępstwa z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi – poinformowała w czwartek Komisja.

Komisja wyjaśniła, że chodzi o Acme Partners sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Apptrader (platforma inwestycyjna Apptrader – www.apptrader.com).

Jak podano, w przypadku Acme Partners sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie „zawiadomienie prokuratury dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)”. Wyjaśniono, że przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot; postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Wobec platformy Apptrader, jak wskazano, „zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)” zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego lista ostrzeżeń publicznych jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z wymienianymi na niej podmiotami. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top