News

Agata Kornhauser Duda ponownie na Podkarpaciu

agata duda rzeszów podkarpackie
fot. Michał Hubala

Agata Kornhauser Duda ponownie odwiedziła gościnne Podkarpacie.

Jednym z punktów jej wizyty był Rzeszów i urząd marszałkowski, gdzie spotkała się z marszałkiem Władysławem Ortylem.

Pierwszej Damie towarzyszył Jacek Siewiera, nowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W spotkaniu uczestniczył również wicemarszałek Piotr Pilch oraz Jerzy Jęczmienionka, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, a także Lesław Majkut, sekretarz województwa oraz Rozalia Mazur, zastępca dyrektora Kancelarii Zarządu.

To nie pierwsza w ostatnim czasie wizyta Agaty Kornhauser-Dudy na Podkarpaciu i w urzędzie marszałkowskim. Wszystkie związane są z aktualną sytuacją za wschodnią granicą i koordynacją wielu działań pomocowych, w które zaangażowana jest małżonka prezydenta RP.

Podczas spotkania omawiane zostały ewentualne propozycje wspólnych inicjatywy do realizacji w najbliższej przyszłości. Pierwsza Dama pytała jakie są najważniejsze potrzeby w województwie w tym zakresie.

agata duda podkarpacie wizyta rzeszów

fot. Michał Hubala

W trakcie rozmowy marszałek Władysław Ortyl przedstawił najbardziej istotne ostatnie działania związane z pomocą dla Ukrainy.

Jednym z tematów były kolonie dla dzieci ukraińskich, które w lipcu i w sierpniu zorganizuje samorząd województwa. W pierwszym turnusie przyjadą do nas dzieci z Ukrainy, posiadające w Polsce status uchodźców, które uciekły do naszego kraju przed wojną.

Po nich na Podkarpaciu gościć będziemy dzieci z Ukrainy z obwodów lwowskiego, iwano-frankiwskiego oraz zakarpackiego.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top