Turystyka

Akcja pod hasłem #CzasNaPodkarpackie promująca atrakcje turystyczne na Podkarpaciu

akcja czas na podkarpackie promocja regionu lotnisko jasionka pkp podkarpacka regionalna organizacja turystyczna

13 lipca br. rozpocznie się akcja promująca atrakcje turystyczne na Podkarpaciu. Podróżni, którzy dotrą do regionu samolotem lub pociągiem, otrzymają vouchery ze zniżką do 30 proc. na bilety wstępu m.in. do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych w województwie.

Akcja pod hasłem #CzasNaPodkarpackie potrwa do 15 października br. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a partnerami są: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, port lotniczy w Jasionce oraz PKP.

O akcji mówił w poniedziałek na konferencji prasowej w Łańcucie marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który podkreślił, że branża turystyczna jako pierwsza została dotknięta pandemią i jako ostania z niej wyjdzie.

„Dlatego musimy podejmować różnorakie działania, aby ją wspierać, nie tylko finansowo w ramach tarczy antykryzysowej. Znakomita większość Polaków podejmuje teraz decyzję, że zostaje na wakacje w kraju. Dlatego od 13 lipca ruszamy z naszą akcją promocyjną, aby zachęcić do przyjazdu na Podkarpacie” – zaznaczył marszałek.

Ortyl dodał, że turyści, którzy dotrą na Podkarpacie samolotem lub pociągiem, otrzymają vouchery ze zniżkami do wykorzystania na zwiedzanie zabytkowych miejsc, obiektów lub na inne wakacyjne atrakcje, w tym m.in. na spływy pontonem.

Szczegóły akcji będą dostępne na stronie internetowej: www.podkarpackie.travel. Vouchery zniżkowe będzie można odebrać w specjalnie oznakowanych Punktach Informacji Turystycznej na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz na dworcu głównym PKP Rzeszów.

Start programu #CzasNaPodkarpackie zbiega się z rozszerzeniem oferty lotniska w podrzeszowskiej Jasionce o regularne połączenia krajowe z Gdańskiem i Szczecinem.

Obecny na konferencji prezes spółki zarządzającej lotniskiem Adam Hamryszczak powiedział, że połączenia do Gdańska realizowane są od 20 czerwca. „Natomiast od 16 lipca będzie realizowane połączenie do Szczecina. Będą to dwie rotacje – poniedziałkowa i czwartkowa. To bardzo ważna informacja, która będzie wpływała na wzrost ruchu turystycznego, a także na to, że coraz więcej mieszkańców północnej Polski będzie odwiedzało Podkarpacie” – wskazał.

Wśród instytucji, które będą uczestniczyły w akcji, są m.in.: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych, Bieszczadzka Kolejka Leśna, Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy i Muzeum-Zamek w Łańcucie.

(PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top