News

Andrzej Duda w Jasionce po spotkaniu z mieszkańcami Lwowa

andrzej duda jasionka rzeszów
Fot. M. Maśniak

Andrzej Duda/Jasionka. To była owacja dla Polaków, nie dla mnie; to była owacja dla całego naszego społeczeństwa za serce, za otwartość – mówił w środę prezydent Andrzej Duda, komentując spotkanie z mieszkańcami Lwowa.

Andrzej Duda spotkał się w środę we Lwowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą w ramach inicjatywy Trójkąta Lubelskiego – platformy współpracy między Polską, Litwą i Ukrainą. Rozmowy dotyczył pomocy sprzętowej dla Ukrainy.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Prezydent Duda zaapelował we Lwowie o zwiększenie pomocy militarnej dla tego państwa. W jego ocenie kraj ten wciąż potrzebuje pomocy militarnej, sprzętowej i infrastrukturalnej. Podczas wizyty poinformował, że Polska podjęła decyzję o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard w koalicji z innymi krajami.

Prezydent Duda podczas konferencji prasowej po powrocie do kraju został zapytany o spotkanie z mieszkańcami Lwowa, którzy żegnali go owacjami, a także o sondaż kijowskiego think tanku Centrum Nowej Europy, z którego wynika, że polski prezydent cieszy się największym zaufaniem obywateli Ukrainy spośród wszystkich zagranicznych przywódców.

Prezydent Duda odpowiedział, że to poparcie jest dla niego ważne, gdyż jest prezydentem wybranym przez naród i reprezentuje Polaków.

„To była owacja dla Polaków, nie dla mnie. To była owacja dla całego naszego społeczeństwa za serce, za otwartość” – podkreślił Andrzej Duda.

Jak mówił, Polacy mimo kryzysu i wielu trosk niosą pomoc Ukraińcom. „Nasi sąsiedzi Ukraińcy to widzą i wiedzą to. Ta serdeczność wobec prezydenta Polski, który – rozumiem – w ich oczach reprezentuje Polaków jest tego, mam nadzieję, dla wszystkich moich rodaków bardzo wzruszającym wyrazem” – dodał prezydent.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top