Biznes

Andrzej Duda w Krosno Glass: musimy głęboko zastanowić się nad formułą wsparcia dla firmy

krosno glass andrzej duda

Krosno. W związku z rosnącymi cenami energii trzeba się zastanowić nad wsparciem dla zakładów takich jak huta szkła w Krośnie – powiedział prezydent Andrzej Duda, który w piątek odwiedził zakłady Krosno Glass w Krośnie.

Po rozmowie z przedstawicielami zarządu firmy prezydent zauważył, że rosnące ceny energii elektrycznej i gazu to główny koszt, z jakim muszą się obecnie liczyć zakłady wytwarzające szkło. Jak zaznaczył, „jest to problem nie tylko na najbliższe miesiące, ale też problem w perspektywie przyszłego roku”.

„Musimy głęboko zastanowić się nad formułą wsparcia dla firmy; nad tym, jak zapobiec przyszłym problemom i je rozwiązać, jak wspomóc firmę, żeby prawie 1600 osób nadal miało zatrudnienie” – podkreślił Andrzej Duda. Zwrócił też uwagę na powiązanych z zakładami kooperantów i podwykonawców.

Prezes Krosno Glass Inga Kamińska zauważyła, że Krosno „jest dziedzictwem narodowym, marką polską obecną w każdym domu polskim, a także w wielu domach Europy i świata”. „To wiele znaczy, że pan prezydent do nas przyjechał i spojrzał na nasze problemy” – podkreśliła.

inga kamińska andrzej duda krosno glass

fot. Szymon Taranda

Dodała, że rosnące trzykrotnie koszty gazu, koszty energii powodują, że przyszły rok może być nie tyle jubileuszowym – w 2023 roku firma będzie obchodzić 100 lecie – „co rokiem bardzo problematycznym dla nas”.

„Liczymy na to wsparcie, bo myślę, że w tym trudnym okresie dla energochłonnych przedsiębiorstw takich jak huta szkła jest to szalenie istotne” – mówiła prezes Kamińska.

W Krosno Glass prezydent Andrzej Duda odwiedził zakład wytwarzający szkło gospodarcze. Potem spotkał się z zarządem firmy oraz pracownikami.

krosno glass inga kamińska andrzej duda

fot. Szymon Taranda

Krosno Glass jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce. Wyroby tej firmy trafiają do ponad 60 krajów świata.

W firmie powstają wyroby o różnorodnym przeznaczeniu: do alkoholi, napojów, do serwowania potraw, a także szkło dekoracyjne i prezentowe. Produkty formowane są mechanicznie i ręcznie przez hutników szkła.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top