Biznes

Andrzej Duda wręczy nagrody gospodarcze w Rzeszowie

nagrody gospodarcze prezydent kongres 590 andrzej duda
fot. Archiwum

W czwartek w Rzeszowie w siedzibie Filharmonii Podkarpackiej prezydent Andrzej Duda wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Uroczystość odbędzie się w ramach Kongresu 590, który potrwa na Podkarpaciu do piątku.

Wręczenie nagród przez prezydenta Dudę będzie głównym punktem pierwszego dnia kongresu.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane dla przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach głównych: lider małych i średnich przedsiębiorstw; narodowy sukces; międzynarodowy sukces; odpowiedzialny biznes; firma rodzinna – oraz w dwóch kategoriach specjalnych: badania+rozwój oraz STARTUP_PL.

Wśród tegorocznych firm, które znalazły się w gronie nominowanych, są m.in. spółdzielnia mleczarska Mlekpol, Anwil, Grupa Lotos, PKN Orlen i Erkado.

Drugiego dnia Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce odbędą się debaty eksperckie na kluczowe dla polskiej gospodarki tematy. Wśród poruszanych zagadnień będą m.in. perspektywy rozwoju zaawansowanych technologii czy wkład innowacyjnych projektów w unowocześnienie gospodarki.

W piątek podpisane ma zostać również porozumienie dotyczące powołania Klastra Technologii Kosmicznych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top