Inwestycje

Armatohaubica Krab będzie produkowana również poza HSW. Powstanie druga linia produkcyjna

krab armatohaubica
Fot. KPRM

HSW/Armatohaubica Krab. Huta Stalowa Wola wystawia swój sprzęt na 31. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Na targach prezentuje m.in. armatohaubicę Krab, która znajduje się już na wyposażeniu polskiej armii, a także m.in. pływający bojowy wóz piechoty Borsuk oraz pojazdy z napędem na cztery koła.

Prezes HSW Jan Szwedo podkreśla, że zakład obchodzi w tym roku 85-lecie istnienia. W ostatnich latach stał się czołowym dostawcą dużego sprzętu dla polskiego wojska. Jego produkcja przyniesie w tym roku hucie przychód w wysokości ponad miliarda złotych i sto milionów złotych zysku.

Najnowsza umowa podpisana przez Hutę Stalowa Wola z Ministerstwem Obrony Narodowej dotyczy budowy ciężkiego bojowego wozu piechoty.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w Kielcach, że w spółce Bumar- Łabędy wybudowana zostanie druga linia produkcyjna armatohaubic Krab, które są już produkowane w Hucie Stalowa Wola.

„W przedsiębiorstwie produkowane będzie w najbliższym czasie ok. 50 Krabów (armatohaubica samobieżna). To broń sprawdzona na pierwszej linii frontu na Ukrainie, to broń, która jest przedmiotem pożądania na całym świecie. To broń znakomicie się sprawdzająca, precyzyjna. Broń produkcji polskiej, która powstaje w kooperacji z producentami z całego świata” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

„Obok Stalowej Woli, która już dzisiaj pokazuje, że potrafi produkować Kraby. Nowe Kraby będą wkrótce produkowane w Gliwicach. To bardzo ważne dla zwiększenia potencjału produkcji” – podkreślił Morawiecki.

Gliwicki zakład zostanie dokapitalizowany kwotą 850 milionów złotych.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach potrwa do jutra.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top