Biznes

Autosan dostarczy do Rzeszowa 60 autobusów zasilanych CNG

Autosan dostarczy do Rzeszowa 60 autobusów zasilanych CNG 1
fot. autosan.pl

60 autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym dostarczy firma Autosan z Sanoka dla rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak podkreśla spółka, to największy kontrakt, jaki zawarła w ostatnich latach.

Wartość podpisanej umowy na dostawę autobusów wynosi 81 mln zł. Pierwszy autobus przyjedzie do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r., a zakończenie dostaw planowane jest na I kwartał 2021 r.

Autosan dostarczy autobusy SANCITY 12LF CNG wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, detekcję i gaszenie pożaru w komorze silnika. Pojazdy będą miały też biletomaty obsługujące zarówno płatności gotówkowe, jak i realizowane za pomocą kart płatniczych. W każdym autobusie znajdować się będzie niemal sto miejsc, z tego 27 to miejsca siedzące.

Po otrzymaniu nowych pojazdów rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne będzie mieć 128 niskoemisyjnych autobusów gazowych.

W przetargu na dostawę autobusów dla rzeszowskiego MPK wpłynęły w sumie trzy oferty. Oferta Autosanu była tańsza niż zakładał samorząd. Dzięki temu władze Rzeszowa zwiększyły ilość pojazdów o 20 sztuk.

Zakup autobusów został dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

(PAP)

autor: Wojciech Huk

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top