Inwestycje

Basen Aquasfera w Lubaczowie chętnie odwiedzany. Zanotowano rekord

aquasfera lubaczów basen pływalnia

Lubaczów/ Basen Aquasfera. Ponad 4 tysiące osób odwiedziło w lutym miejską pływalnię Aquasfera.

Nagrodzony przed kilkoma dniami w ogólnopolskim konkursie „Inwestycja z perspektywą” obiekt miejskiej pływalni Aquasfera odwiedziło od dnia otwarcia niemal 20 tysięcy osób.

W lutym po raz pierwszy ilość wejść przekroczyła 4 tysiące w skali miesiąca, a sporym zainteresowaniem cieszył się wodny tor przeszkód i to nie tylko wśród najmłodszych. Z tej atrakcji w weekendy korzystało nawet trzysta osób.

Bardzo cieszy fakt, że na pływalnię miejską z miesiąca na miesiąc przychodzi coraz więcej osób. Aquasferę odwiedzają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i okolic. Prężnie działa klub pływacki, lokalne stowarzyszenia realizują programy z zajęciami w wodzie, a mieszkańcy przychodzą na pływalnię, by zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Z pływalni korzystają seniorzy, dorośli i dzieci. Pamiętajmy, że każda aktywność sportowa przekłada się przecież na nasze zdrowie i samopoczucie – powiedział kierownik Referatu Sportu Paweł Głaz.

Pływalnia Aquasfera jest inwestycją perspektywiczną, ukierunkowaną szczególnie na najmłodsze pokolenia.

Dzieci i młodzież szkolna uczy się pływania, co w przyszłości zapobiec może przykrym zdarzeniom na otwartych akwenach wodnych. Ponadto zajęcia na pływalni mają ogromny wpływ na ich rozwój fizyczny; korygują wady postawy i zapobiegają schorzeniom kręgosłupa.

Nie jest wykluczone, że za kilka lat nabyte na pływalni umiejętności pływackie młodych ludzi, przełożą się na duży sukces w tej dyscyplinie sportu. Jeżeli nawet nie, to młode pokolenie przyzwyczają do aktywności fizycznej, tak ważnej dla utrzymania zdrowia.

źródło: UM Lubaczów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top