News

Beata Szydło w Sandomierzu: „Jak w rodzinie, siądźmy przy stole i porozmawiajmy, co jest ważne dla was”

sandomierz beata szydło

Sandomierz/Beata Szydło. Europosłanka PiS i była premier Beata Szydło spotkała się w niedzielę z mieszkańcami Sandomierza.

Dzisiaj Polska potrzebuje szczerej, spokojnej rozmowy. Mamy różne poglądy na różne sprawy, ale trzeba się szanować i słuchać siebie nawzajem. Myślę, że tylko w ten sposób można przygotować i stworzyć dobry program – mówiła europosłanka PiS Beata Szydło na spotkaniu Sandomierzu.

„Nie przyjechałam tutaj dzisiaj jako ważny polityk z Warszawy. Przyjechałam tu jako jedna z was. To wy obdarzyliście mnie zaufaniem, powierzyliście mi wasze sprawy i również sprawy Polski w wyborach do Parlamentu Europejskiego” – powiedziała Szydło.

Dodała, że w Brukseli i PE jest jedną z mieszkanek świętokrzyskiego i Małopolski, a jednocześnie jej obowiązkiem „jest walczyć o całą Polskę”.

beata szydło sandomierz

fot. R. Pytka

„Chcę, żebyśmy szczerze porozmawiali, bo dzisiaj Polska potrzebuje takiej szczerej, spokojnej rozmowy. Różnimy się, mamy różne poglądy na różne sprawy, ale trzeba się szanować i słuchać siebie nawzajem. Myślę, że tylko w ten sposób można przygotować i stworzyć dobry program” – zaznaczyła Szydło.

„Jak w rodzinie, siądźmy przy stole i porozmawiajmy, co jest ważne dla was” – dodała.

Powiedziała m.in., że nie wstydzi się mówić po polsku w Parlamencie Europejskim, choć „jest taka europosłanka, która mówiła, że wstydzi się, gdy słyszy język polski w parlamencie”. Apelowała też o obecność na spotkaniach wyborczych biało-czerwonych flag.

Europosłanka PiS przypomniała, że kierowany przez nią rząd zrealizował program 500 plus, który „przywrócił ludziom godność”. Jednocześnie przestrzegała przed tym, co mówi w kampanii Platforma Obywatelska.

„Platforma i Tusk podnieśli wiek emerytalny, mimo że w kampanii wyborczej zapowiadali, iż tego nie zrobią. Najważniejsi politycy Platformy o tym mówili, zarzekali się, Komorowski, Tusk. A potem okazało się, że jak tylko lokale wyborcze się zamknęły i Platforma będzie rządzić, to wtedy ten wiek emerytalny bardzo szybko został podniesiony do 67 lat, dla kobiet aż o 7 lat” – przypominała.

„Jeśli dziś słyszę polityków Platformy, którzy mówią: po wyborach, jeżeli wygramy, na pewno nie zabierzemy żadnego programu społecznego, który jest wprowadzony, to ja im po prostu nie wierzę, bo przy podniesieniu wieku emerytalnego mówili dokładnie tak samo” – dodała Szydło.

(PAP)

1 komentarz

1 komentarz

  1. Waldek

    25 marca 2023 at 10:44

    Ważne jest że ten pisowski socjalny bajzel polityczny nigdy więcej się nie powtórzył. Beata wracaj do pracy BILIOTEKARKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top