Inwestycje

Będzie nowa hala sportowa przy I LO w Rzeszowie

nowa hala sportowa I LO Rzeszów liceum przetarg

Władze Rzeszowa planują zwiększyć budżet na budowę nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym o ponad 3 mln zł.

Dzięki temu będzie można podpisać umowę na jej wykonanie.

Jak przypomniał Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa, do przetargu na rozbiórkę starej hali i budowę w jej miejscu nowego obiektu zgłosiły się trzy firmy.

„Ich oferty wahały się od ponad 10,7 mln zł, przez niemal 12 mln zł do ponad 18,2 mln zł. Kwota zarezerwowana na tę inwestycję w budżecie miasta była niższa, dlatego nie mogliśmy podpisać umowy z wykonawcą” – dodał.

Samorząd zdecydował się na zwiększenie budżetu na tę inwestycję o dodatkowe ponad 3 mln zł. Pieniądze na ten cel radni mają zarezerwować podczas najbliższej sesji, która zaplanowana została na przyszły tydzień.

Jak podkreślił wiceprezydent Rzeszowa Dariusz Urbanik, złożone oferty są jeszcze sprawdzane. „Jeżeli rada miasta zdecyduje się zwiększyć budżet na halę, a najniższa ze złożonych ofert spełni warunki przetargowe, podpiszemy umowę na wykonanie hali” – zadeklarował.

I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy głównym deptaku Rzeszowa, przy ul. 3 Maja. Jego zaplecze sportowe to przede wszystkim hala sportowa dobudowana do kamienic znacznie później. Początkowo planowano jej generalny remont, ale ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

Nowa hala sportowa przy I LO w Rzeszowie ma mieć dwa poziomy

Na parterze zaplanowano boisko wielofunkcyjne, m.in. do koszykówki i siatkówki, będą też trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych. Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top