Inwestycje

Będzie nowa siedziba oddziału celnego w Przemyślu i modernizacja siedziby Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

przemyśl izba celna nowy budynek siedziba budowa rzeszów modernizacja izba skarbowa budomierz
fot. podkarpackie.kas.gov.pl

Około 150 mln zł to wartość inwestycji, które w najbliższym czasie przeprowadzi na Podkarpaciu Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Wśród najważniejszych jest budowa nowej siedziby oddziału celnego w Przemyślu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. asp. Edyta Chabowska, szacowana wartość budowy nowej siedziby oddziału celnego w Przemyślu to 50 mln zł.

„W ramach inwestycji planowana jest budowa budynku biurowo-magazynowego z częścią kontrolno-magazynową przeznaczoną do rewizji pojazdów oraz składowania zatrzymanych towarów. Wybudowane zostaną też budynki pomocnicze oraz infrastruktura pomocnicza, w tym m.in. parkingi dla samochodów ciężarowych” – wymieniła.

Z kolei dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek podkreślił, że oddział celny w Przemyślu będzie wyposażony w pełną infrastrukturę do obsługi międzynarodowego obrotu towarowego. „Obiekt będzie wyposażony też w najnowocześniejsze systemy informatyczne. Pod tym względem będzie to oddział wzorcowy” – powiedział.

Izba planuje również przeprowadzić modernizację swojej siedziby w Rzeszowie. Koszt tej inwestycji to ponad 12 mln zł. Modernizacja budynku obejmuje m.in. docieplenie ścian i wykonanie nowej fasady, wymianę okien, modernizację systemu CO.

Jak zaznaczyła mł. asp. Chabowska, inwestycja poprawi komfort pracy i obsługi podatników oraz przełoży się na wymierne oszczędności finansowe związane ze zmniejszeniem kosztów m.in. za energię elektryczną. „Termomodernizację przeprowadzamy również w budynku, w którym mieści się Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, a także w Urzędzie Skarbowym w Strzyżowie” – powiedziała rzeczniczka.

Na liście planowanych zadań inwestycyjnych są także prace modernizacyjne zaplanowane w urzędach skarbowych w Przemyślu i Krośnie. Wśród inwestycji o dużym znaczeniu w obsłudze podatników znajduje się także nowa siedziba Urzędu Skarbowego w Sanoku. Wartość tej inwestycji to blisko 8 mln złotych.

Jak zaznaczyła mł. asp. Chabowska w przyszłym rok zakupione zostanie również stacjonarne urządzenie RTG do prześwietlania pojazdów na przejściu granicznym w Budomierzu. Koszt urządzenia to 13 mln zł.

„Natomiast jeszcze w tym roku planowana jest dostawa mobilnego urządzenia rentgenowskiego RTG typu ZBVan do prześwietlania pojazdów. Skaner wart ponad 7 mln zł pozwoli na wykrywanie nielegalnych ładunków i przemycanych towarów” – dodała. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top