Turystyka

Będzie połączenie lotnicze Rzeszów-Zadar (Chorwacja). Loty uruchomi Ryanair

rzeszów zadar chorwacja loty połączenie lotnicze

Rzeszów/Zadar. Siatka połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka powiększa się o kolejną sezonową trasę. To połączenie Rzeszów-Zadar (Chorwacja).

Od czerwca 2023 roku linie Ryanair uruchomią loty do Zadaru. Ten chorwacki kurort od kilku lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów podkarpackiego lotniska.

– Nowa trasa zaoferowana przez linie Ryanair to efekt intensywnych rozmów z przewoźnikami, jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chorwacja jest jedną z najbardziej oczekiwanych i popularnych destynacji wśród naszych pasażerów, dlatego mocno zabiegaliśmy o poszerzenie oferty lotów nad Adriatyk. Cieszę się z  tego połączenia tym bardziej, że województwo podkarpackie łączy z regionem Zadaru wieloletnia, dobra współpraca – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Warto podkreślić, że zwiększy się zarówno częstotliwość lotów, jak i liczba miejsc oferowanych na trasie z Rzeszowa do Zadaru. Przez ostatnie trzy lata połączenie obsługiwał PLL LOT samolotami Bombardier Q400, które raz w tygodniu zabierały na pokład nie więcej niż 80 pasażerów.

W przyszłym roku loty nad Adriatyk będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki – Boeingami 737, mogącymi pomieścić ok. 190 osób.

rzeszów zadar chorwacja loty połączenie lotnicze

Grafika: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Chorwacja to bardzo popularny kierunek wśród podróżnych z południowo-wschodniej Polski.

W minionych latach lotnisko w Jasionce oferowało również loty do Splitu i Rijeki, jednak największym zainteresowaniem cieszył się Zadar. To miasto z dużą ilością zabytków, atrakcji i wyjątkowych miejsc oraz z bliskością słonecznych plaż. Zgodnie ze słowami cesarza bizantyńskiego i pisarza podróżniczego Constantine Porfirogenet’a jest to miasto starsze niż Rzym. W 2016 roku Zadar zdobył nagrodę najlepszego europejskiego miasta, pokonując m.in Ateny, Paryż, Brukselę, Mediolan, Wiedeń, czy Madryt.

Trasy sezonowe uzupełniają całoroczną ofertę linii Ryanair, które obecnie operują z  Rzeszowa na sześciu trasach: do Londynu Stansted (codziennie), Dublina (trzy razy w tygodniu) oraz Londynu Luton, Manchesteru, Bristolu i East Midlands (po dwa razy w tygodniu).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top