Inwestycje

Będzie przebudowa mostu w Radomyślu nad Sanem

most radomyśl nad sanem remont przebudowa
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

W kwietniu rozpocznie się duża inwestycja – przebudowa mostu na rzece San w Radomyślu nad Sanem, a także łączącego się z nim odcinka drogi powiatowej o długości prawie 1,3 km.

W ramach inwestycji – w części dotyczącej odcinka drogowego, przebudowywane zostaną istniejące nawierzchnie jezdni poprzez wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych, z budową i przebudową chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych, wraz z przebudową istniejących zjazdów. Przebudowane zostaną również pobocza oraz elementy odwodnienia.

Natomiast w przypadku mostu na rzece San, znajdującego się w ciągu przebudowywanej drogi, prace obejmą m.in.: rozebranie prefabrykatów betonowych na stożkach i nasypach, roboty ziemne i żelbetowe na stożkach, przy filarach i przyczółkach, roboty zabezpieczające podpór i płyty pomostu od spodu, piaskowanie i zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej, wymianę uszkodzonych nitów na śruby sprężające, umocnienie stożków betonowych elementami prefabrykowanymi, ułożenie ścieków korytkowych na skarpach, a także wykonanie schodów skarpowych.

Wartość całej inwestycji wynosi 6,4 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 3,8 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetów Powiatu Stalowowolskiego – 1,72 mln zł oraz gminy Radomyśl nad Sanem – 880 tys. zł.

Wykonawcami są: firma PIMIN Sp. z o.o. Sp. k. z Krakowa – w przypadku części mostowej oraz konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. i PBI WMB Sp. z o.o z Kraśnika, które wykona część drogową inwestycji.

Zakończenie przebudowy drogi powiatowej planowane jest na miesiąc październik 2022 r., a mostu na lipiec 2023 r.

Droga i most w czasie inwestycji będą przejezdne, aczkolwiek kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

źródło: Powiat Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top