Inwestycje

Będzie remont nawierzchni na odcinku DK19 Zarzecze-Babica. Będą utrudnienia w ruchu

babica zarzecze remont drogi dk19

Babica. W poniedziałek rozpocznie się remont nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy na Podkarpaciu.

Kierowcy, którzy będą poruszać się tą trasą, muszą przygotować się na utrudnienia. Prace potrwają do 15 listopada 2022 r.

Jak poinformował w piątek Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA, roboty prowadzone będą na odcinku DK19 Zarzecze – Babica, od skrzyżowania z drogą powiatową 1405R Zarzecze – Tyczyn do skrzyżowania z drogą powiatową 1411R Babica – Lubenia.

Jak tłumaczył Wysocki, prace polegać będą na remoncie nawierzchni, poboczy i chodników na blisko dwukilometrowym odcinku.

„Szczegółowy zakres prac obejmie frezowanie nierówności nawierzchni i jej wyrównanie mieszanką mineralno-bitumiczną. Nowa nawierzchnia wykonana będzie z mieszanki mineralno-asfaltowej (SMA). Naprawione i uzupełnione zostaną też pobocza, naprawiona zostanie nawierzchnia na zatoce autobusowej” – podał.

W pierwszej kolejności wykonywane będzie wzmocnienie podbudowy, a następnie układana będzie nawierzchnia. „Planowane jest to po 15 października br. Uzależnione jest to jednak w dużej mierze od warunków atmosferycznych” – podkreślił przedstawiciel rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

W związku z prowadzonymi robotami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na remontowanym odcinku. W miejscu prowadzonych prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie, ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

Wartość remontu to ok. 2,5 mln zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top