Biznes

Bezrobotni oraz pracujący mogą starać się o preferencyjne pożyczki na otworzenie własnego biznesu

Bezrobotni oraz pracujący mogą starać się o preferencyjne pożyczki na otworzenie własnego biznesu 1

Tylko 0,1(%) wynosi oprocentowanie preferencyjnych pożyczek dla osób, które chcą założyć własny biznes. Jest tak atrakcyjne ze względu na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z oferty mogą skorzystać mieszkańcy województwa podkarpackiego, zarówno bezrobotni, jak i pracujący, którzy marzą o własnej firmie. Wśród warunków jakiem musi spełnić przyszły przedsiębiorca jest m.in. dobry biznes plan oraz poręczyciel lub inny zastaw majątkowy.

Można wnioskować o maksymalnie 80 tys. zł., a okres spłaty to 84 miesiące z 12 miesięczną karencją – wyjaśnia Anna Sobieraj – Dyjak z Kancelarii Finansowej w Rzeszowie, która udziela pożyczek.

Jedną z pierwszych pożyczkobiorców jest Marcelina Lipa, która otworzyła kwiaciarnię w Dębicy i jak mówi, pożyczka była najlepszym rozwiązaniem w jej sytuacji. 25 tys.zł przeznaczyła na remont pomieszczenia i zakup towaru.

Z pieniędzy na inwestycje skorzystać mogą także właściciele małych i średnich firm, te pożyczki są także bardzo nisko oprocentowane i dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Więcej informacji na stronie pozyczkiunijne.bgk.pl.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top