Biznes

Biedronka wypłaci pracownikom nagrodę specjalną (3750 zł) za 2022 rok

biedronka nagroda specjalna premia 2023

Biedronka/Zarobki. Biedronka wypłaci w kwietniu po 3750 zł nagrody specjalnej za 2022 r. blisko 60 tys. pracownikom.

Tak podała Biedronka w komunikacie prasowym.

Nagrodą zostali objęci pracownicy sieci Biedronka zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich. Jak podano, tegoroczna wartość nagrody jest wyższa o 950 zł od zeszłorocznej.

We wrześniu ubiegłego roku Biedronka informowała o wypłacie ponad 55 tys. pracownikom do końca września po 1,5 tys. zł brutto nagrody specjalnej za zaangażowanie w osiągnięcie zakładanego wyniku za pierwsze osiem miesięcy 2022 roku.

Od 1 stycznia br. ponad 60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych największej sieci handlowej w Polsce otrzymało podwyżki, na które w skali roku Biedronka przeznaczyła ponad pół mld zł.

Wzrost wynagrodzeń na podstawowych stanowiskach wyniósł od ok. 500 zł do 700 zł brutto.

Jednocześnie wyższe wynagrodzenie wraz ze styczniową pensją otrzymało również ponad 3000 pracowników biur w centrali i regionach, na co dzień pracujących w centrali, biurach regionów oraz centrum usług wspólnych. Na wzrost wynagrodzeń tej grupy Biedronka przeznaczyła prawie 47 mln złotych w skali roku. Łącznie na podwyżki dla pracowników Biedronka wyda w skali roku około 650 mln zł.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top