Praca

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej (BOSG): jest praca i trwa nabór na nowych funkcjonariuszy

bieszczadzki oddział straży granicznej bosg praca oferty pracy nabór

Przemyśl. Jeszcze w tym roku do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu na Podkarpaciu zostanie wcielonych 48 nowych funkcjonariuszy – poinformował PAP rzecznik prasowy oddziału ppor. Piotr Zakielarz.

Dodał, że SG prowadzi ciągły nabór na nowych funkcjonariuszy.

Rzecznik podał, że zwiększono limit przyjęć na 2022 r. i decyzją komendanta głównego do Straży Granicznej na Podkarpaciu zostanie przyjętych jeszcze, co najmniej 48 młodych adeptów. Ppor. Zakielarz podkreślił, że duże przyjęcia planowane są również w 2023 r.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej (BOSG): dla kogo ta praca?

Osoby chętne do służby w SG muszą m.in. posiadać wyłącznie polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię i mieć co najmniej wykształcenie średnie.

Jak przyznał rzecznik BOSG, dodatkowym atutem będzie m.in. ukończenie szkoły w klasie o profilu mundurowym, dodatkowych kursów, znajomość języków obcych czy posiadanie prawa jazdy.

Osoby, które zasilą szeregi SG i ukończą kursy otrzymają wynagrodzenie w kwocie nie mniejszej niż ok. 4400 zł netto. Będą też mieć m.in. prawo do dodatków mieszkaniowych, remontowych, wakacyjnych oraz tzw. mundurówki i 13. pensji.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek zewnętrznej granicy UE z Ukrainą (ok. 239 km) oraz wewnętrznej granicy UE ze Słowacją (134 km). W strukturze oddziału znajduje się 14 placówek SG oraz Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców.

Funkcjonariusze BOSG realizują kontrolę graniczną w drogowych, kolejowych oraz lotniczych przejściach granicznych. W obszarze odpowiedzialności oddziału funkcjonują jedne z największych przejść granicznych w Polsce, w Medyce oraz w Korczowej.

Funkcjonariusze SG realizują również zadania wewnątrz kraju, m.in. kontrolują legalności zatrudnienia i pobytu cudzoziemców. Strażnicy graniczni zwalczają też przemyt oraz przestępczość zorganizowaną.

W Bieszczadzki Oddziale SG służy ponad 2 tys. funkcjonariuszy.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top