Inwestycje

Boisko piłkarskie (stadion Żurawianki) w Żurawicy będzie przebudowane

żurawica stadion piłkarski żurawianki

Żurawica. Wójt Gminy Żurawica podpisał z prezesem firmy MK – Budowy Sp. z o.o. Markiem Kurpielem umowę na przebudowę boiska piłkarskiego.

Tym samym rozpocznie to budowę czterotorowej, tartanowej  bieżni lekkoatletycznej o długości 400 metrów oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektu, budowę trybun i nowoczesnego zaplecza sportowo-sanitarnego.

Boisko piłkarskie (Stadion Żurawianki) już niebawem będzie pretendować do miana jednego z klejnotów gminy.

Po zakończonym w listopadzie 2020 r. pierwszym etapie modernizacji, obiekt już wygląda okazale, a nie dalej jak latem przyszłego roku, będzie robić jeszcze większe wrażenie. Bowiem właśnie wtedy planowany jest finał budowy budynku zaplecza sportowo-sanitarnego wraz z trybunami i infrastrukturą techniczną przy stadionie sportowym LKS Żurawianka.

Wykonawca ma 300 dni na zakończenie zadania.

Ostateczny termin jego realizacji przypada więc 25 sierpnia 2023 r. W tym czasie na terenie stadionu jednego z najstarszych klubów sportowych w naszym regionie (LKS Żurawianka w przyszłym roku świętować będzie 95-lecie istnienia) powstanie nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek z trybunami, wyposażony we wszelkie instalacje, m.in. wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, c.o. i cwu.

W budynku znajdować się będą: szatnie dla piłkarzy oraz dla mieszkańców korzystających z ogólnodostępnej infrastruktury – by wymienić siłownię, strefę odnowy biologicznej (m.in. saunę), budynek wyposażony będzie w salę konferencyjną wraz z zapleczem administracyjnym i socjalnym, magazyn na sprzęt sportowy, pralnię, łazienki i toalety, pomieszczenia dla trenerów i sędziów oraz kabinę dla spikera zawodów.

stadion piłkarski w żurawica przebudowa

Stadiony, a przede wszystkim mające się tam odbywać widowiska  – zarówno piłkarskie jak i lekkoatletyczne – wymagają odpowiedniego oświetlenia i nagłośnienia. Takowe jest oczywiście integralną częścią rozpoczynającego się drugiego – a zarazem finalnego etapu inwestycji.

Koszt realizacji drugiego etapu budowy jednego z najnowocześniejszych tego typy obiektów w regionie to ponad 7 i pół miliona złotych. Dzięki staraniom władz gminy ponad 2,5 mln zł z wymienionej kwoty to środki, jakie otrzymano w ramach dofinansowania z rządowego programu „Sportowa Polska”.

źródło: Gmina Żurawica

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top