Turystyka

Bon turystyczny a ferie zimowe

bon turystyczny ferie wakacje 2022 gdzie wykorzystać

W naszym województwie uprawnieni mają do wykorzystania w sumie ponad 231 tys. bonów turystycznych.

Na Podkarpaciu można z niego skorzystać w 1361 miejscach, a w całym kraju – w ponad 30 tys.

Na Podkarpaciu liczba bonów to ponad 231 tys., z czego aktywowano ich dotychczas 173tys., a całkowicie wykorzystano 72,5 tys. Nadal 58 tys. bonów nie zostało aktywowanych (na łączną kwotę prawie 42 mln zł).

Bon turystyczny jest ważny do końca września 2022 roku.

Można z niego skorzystać nie tylko w ferie zimowe czy wakacje ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju. Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na 104 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w 1361 miejscach, a w całym kraju w ponad 30 tys.  – mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

„Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie w menu bocznym – Polski Bon Turystyczny. Aby aktywować bon należy  podać swój aktualny adres e mail oraz numer telefonu komórkowego.Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” – informuje rzecznik.

 Bonem zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Bonem można zapłacić  do 30 września 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacimy za usługę za pomocą bonu, możemy z niej skorzystać po tym terminie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top