Turystyka

Bon turystyczny cieszy się popularnością. Aktywowano ich już ok. 817 tys.

bon turystyczny aktywacja gdzie pue zus do kiedy

Dotychczas aktywowano 817 tys. bonów turystycznych, a ponad 200 tys. zostało już wykorzystanych, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Beneficjenci zrealizowali płatności bonami na łączną kwotę ponad 147 mln zł.

„Beneficjenci wykorzystali już ponad 200 tys. #Bon Turystyczny. Łączna kwota płatności to 147 mln zł” – podał ZUS na swoim koncie na Twitterze

Bon można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) od 1 sierpnia.

Liczba aktywowanych na #PUE bonów to 817 tys., podano także.

Do skorzystania z bonu turystycznego uprawnionych jest około 6,5 mln beneficjentów świadczenia 500+, dzieci rodziców pobierających świadczenia opiekuńcze zagranicą oraz wszyscy, którzy nabędą takie prawo do 31 grudnia 2021 roku. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje świadczenie dodatkowe w wysokości 500 zł.

Na PUE ZUS od miesiąca mogą rejestrować się także przedsiębiorcy turystyczni, którzy będą przyjmować płatności bonem. Chodzi o firmy lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski,

Lista podmiotów, uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu znajduje się na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Bonem można płacić do 31 marca 2022 r., ale z usługi będzie można korzystać także po tej dacie.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top