Turystyka

Bon Turystyczny ważny do końca września 2022. Na Podkarpaciu można z niego skorzystać w 1372 miejscach

bon turystyczny do kiedy termin wykorzystać 2022

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi ważności bonu, przypominamy, że termin możliwości skorzystania z niego, został wydłużony z 31.03 do końca września 2022.

W naszym województwie uprawnieni mają do wykorzystania w sumie ponad 231 tys. bonów turystycznych, z czego aktywowanych zostało 176 tysięcy. Na Podkarpaciu można z niego skorzystać w 1372 miejscach, a w całym kraju – w ponad 30 tys.

Na Podkarpaciu liczba bonów to ponad 231 tys., z czego aktywowano ich dotychczas 176tys., a całkowicie wykorzystano 77,5 tys. Nadal ponad 54 tys. bonów nie zostało aktywowanych.Bon jest ważny do końca września 2022 roku. Można z niego skorzystać przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju. Dotychczas mieszkańcy Podkarpacia zrealizowali płatności bonami na 109 mln zł – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19.

Bon Turystyczny przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

„Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie w menu bocznym – Polski Bon Turystyczny. Aby aktywować bon należy  podać swój aktualny adres e mail oraz numer telefonu komórkowego.Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” – informuje rzecznik.

Bonem zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top