Biznes

Browar Leżajsk nie będzie przejęty przez gminę. Grupa Żywiec nie wyraża zgody

browar leżajsk likwidacja
Fot. D. Kapała

Browar Leżajsk/Likwidacja. Samorządowcy i związkowcy starają się wpłynąć na zmianę decyzji Grupy Żywiec o likwidacji Browaru Leżajsk.

Prowadzone będą rozmowy z zarządem w sprawie przyszłości zakładu, który ma zakończyć działalność w czerwcu. Powodem ma być trudna sytuacja na rynku piwnym.

Związkowcy argumentują, że leżajski browar przynosi zyski. Jego likwidacja oznacza utratę pracy dla około 400 osób zatrudnionych w zakładzie i firmach zewnętrznych oraz mniejsze wpływy podatkowe dla samorządu.

Wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko zaproponował przejęcie zakładu, są zainteresowane firmy, ale Grupa Żywiec nie zgadza się na produkcję piwa w Leżajsku przez inny podmiot.

Poparcie dla starań o utrzymanie browaru z bogatą tradycją wyraziła m.in. wojewoda Ewa Leniart. Wójt Sobejko zamierza interweniować nawet u ambasadora Holandii, ponieważ właścicielem Grupy Żywiec jest pochodzący z tego kraju koncern Heineken.

Poruszeni wizją zamknięcia Browaru znanego w kraju i zagranicą są mieszkańcy Leżajska, którzy podkreślają, że to jedna z wizytówek miasta.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top