Inwestycje

Budowa mostów na Sanie w Jarosławiu i Stalowej Woli: podpisano umowy o finansowaniu

nowy most stalowa wola budowa jarosław
fot. Krystian Pasternak PUW

Budowa mostów na Sanie w Jarosławiu i Stalowej Woli zostanie w 80 proc. dofinansowana z rządowego programu „Mosty dla regionu”.

Pozostałe 20 proc. kosztów poniesie samorząd województwa. W poniedziałek w Rzeszowie podpisano umowy dotyczące obu przedsięwzięć.

Jak zaznaczył obecny na uroczystości wiceminister infrastruktury Rafał Weber, o potrzebie tych inwestycji samorządy i lokalne społeczności sygnalizowały od lat.

Dodał, że „w bliskiej przyszłości” z tego instrumentu finansowego na Podkarpaciu będą zrealizowane kolejne inwestycje mostowe, m.in. w powiecie brzozowskim i w Sanoku. „Naszą troską, naszą dbałością jest, aby takich inwestycji było jak najwięcej” – zauważył.

Na budowę mostu na Sanie w Jarosławiu wraz z przebudową infrastruktury drogowej z „Mostów dla regionu” w latach 2023 – 25 trafi ponad 156,8 mln zł. Do końca 2023 roku będzie to 18,4 mln zł, w 2024 – 107,2 mln zł, a w 2025 – 31,2 mln zł. Z kolei samorząd woj. podkarpackiego przeznaczy na ten cel 39 mln zł.

Natomiast na opracowanie dokumentacji niezbędnej do budowy mostu w Stalowej Woli zaplanowano 2,2 mln zł. Dokumentacja ma zostać opracowana w tym roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top