Inwestycje

Budowa spalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem raczej nie dojdzie do skutku

spalarnia budowa przewrotne sprzeciw czy bedzie saria polska

Budowa spalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem w gminie Głogów Małopolski prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Tak wynika z zapowiedzi władz gminy.

Burmistrz Głogowa Małopolskiego zapowiedział odmowną decyzję środowiskową w sprawie budowy spalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem.

Inwestycję planuje firma Saria, która od lat przetwarza tam odpady pochodzenia zwierzęcego. Mieszkańcy gminy skarżą się na fetor towarzyszący tej działalności. Protestują także przeciwko spalarni.

Burmistrz Paweł Baj poinformował, że otrzymał negatywną opinię marszałka województwa dotyczącą budowy spalarni. Konieczne są jeszcze 3 inne opinie różnych organów, ale burmistrz już zapowiedział, że decyzja środowiskowa będzie negatywna. Bez pozytywnej decyzji inwestycja nie powstanie.

Głogowscy radni zaapelowali też do starosty rzeszowskiego i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o podjęcie bardziej zdecydowanych działań wobec zakładu w Przewrotnem, na którego działalność narzekają mieszkańcy wielu miejscowości.

Rada Gminy ma przystąpić do opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów przyległych do zakładu Saria.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top