News

Były poseł na Sejm RP Zbigniew R. skazany za przyjmowanie korzyści majątkowych

afera podkarpacka zbigniew r wyrok

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli wydał wyrok wobec byłego posła na Sejm RP Zbigniewa R., w jednym z wątków tzw. afery podkarpackiej.

Śledztwo prowadzili funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury CBA wspólnie z Mazowieckim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Sąd skazał byłego posła na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 300 stawek po 100 złotych, orzekł też przepadek korzyści majątkowej w wysokości 120 tys. zł i równowartości alkoholu w wysokości prawie 3500 zł.

Prokuratura oskarżyła Zbigniewa R. o powoływanie się na wpływy w Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Ministerstwie Sprawiedliwości, Krajowej Radzie Sądownictwa i Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie w latach 2011-2014. W zamian za korzyści majątkowe pośredniczył w załatwianiu spraw, m.in. korzystnej decyzji administracyjnej, nominacji na urząd sędziego dla wskazanej osoby, czy siedemdziesięciu milionów złotych kredytu dla jednej ze spółek.

W wielowątkowym śledztwie w sprawie tzw. afery podkarpackiej zarzuty usłyszało kilkadziesiąt osób.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top