Inwestycje

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu z nowym sprzętem

jarosław centrum opieki medycznej com

Jarosław/COM. Kwotą 300 tys. złotych Miasto Jarosław wsparło zakup specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej dla jarosławskiego szpitala.

Nowoczesny ultrasonograf oraz urządzenie do laparoskopii już służą pacjentom w oddziale wewnętrznym i na bloku operacyjnym COM-u.

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu jest w posiadaniu nowoczesnych sprzętów medycznych w postaci ultrasonografu, urządzenia do laparoskopii, Holtera EKG i stacji roboczej, urządzenia Holdcard 24W Alfa System oraz łóżek ortopedycznych odbyło się 5 stycznia na terenie szpitala.

Symbolicznego przekazania sprzętu i aparatury, których zakup wsparty został kwotą 300 tys. złotych dokonał w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Dariusz Tracz – Zastępca Burmistrza.

Już na początku ub. roku radni miejscy wyrazili wolę pomocy finansowej dla szpitala podejmując w ramach uchwały budżetowej na 2022 roku decyzję o dofinansowaniu zakupu sprzętów.

Ogólna kwota wydanych na sprzęt i aparaturę medyczną środków opiewa na ponad 600 tys. złotych, z czego 300 tys. pokrył budżet Miasta Jarosławia.

źródło: UM Jarosław

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top