News

Chciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił 122 tys. złotych

kryptowaluty inwestycje

Mieszkaniec powiatu brzozowskiego, zachęcony wizją zysku z inwestycji w kryptowaluty, za namową oszustów zwiększył limit transakcji na swoim koncie i wpłacił pieniądze na wskazane przez nich rachunki.

Po wykonaniu 9 przelewów 57-latek zorientował się, że został oszukany. Stracił 122 tys. złotych.

Wczoraj do komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Mężczyzna złożył zawiadomienie o oszustwie, w wyniku którego stracił 122 tys. złotych.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że za pomocą znalezionej w Internecie strony, rozpoczął inwestycje w kryptowaluty. Miały one polegać na wpłatach pieniędzy na specjalnie utworzone wirtualne portfele.

Z pokrzywdzonym skontaktowali się telefonicznie mężczyźni, którzy zapewniali go, że w wyniku inwestycji zyska więcej pieniędzy. Namówili 57-latka do zwiększenia limitu transakcji na swoim koncie i wykonania 9 przelewów na wskazane przez nich rachunki bankowe, a także do zainstalowania aplikacji AnyDesk i TeamViewer.

Gdy na rachunek pokrzywdzonego nie wpłynęły obiecane zyski, a jego konto bankowe zostało zablokowane mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Dodatkowo okazało się również, że oszuści zaciągnęli kredyt na jego szkodę. Mieszkaniec powiatu brzozowskiego stracił w sumie blisko 122 tys. złotych.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Policja apeluje  o  zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych. Pamiętajmy, że gdy ktoś prosi nas o podanie przez telefon danych uwierzytelniających do bankowości elektronicznej, czy danych kart płatniczych lub namawia do instalacji dodatkowych aplikacji, to mamy do czynienia z oszustwem.

W żadnym wypadku nie należy instalować zalecanych aplikacji i podawać kodów. Każdy, kto otrzyma telefon, rzekomo z banku, instytucji finansowej lub nieznajomej osoby, w celu instalacji aplikacji typu TeamViewer, QuickSupport, AnyDesk, powinien jak najszybciej zgłosić ten fakt na policję i poinformować o takiej sytuacji bank, w którym posiada konto. Zainstalowanie tych aplikacji powoduje, że oszust zyskuje swobodny dostęp do naszych haseł czy danych do logowania.

źródło: Podkarpacka Policja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top