Biznes

CIECH Sarzyna to teraz Qemetica Agricultural Solutions Poland

Qemetica sarzyna ciech

Qemetica Agricultural Solutions Poland to nowa nazwa CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin.

Rebranding, który zakończył się na początku czerwca 2024 roku, jest częścią nowej strategii firmy, która obejmuje rozwój biznesu Agro poprzez ekspansję produktową i geograficzną.

Zmiana nazwy jest konsekwencją dziesięcioletniej transformacji prowadzonej przez Kulczyk Investments, strategicznego inwestora, który objął pełną kontrolę nad Grupą CIECH i zakończył jej notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w marcu tego roku.

Pod nową nazwą, firma kontynuuje rozwój, w tym także ambitne plany związane ze zrównoważonym rozwojem oraz realizację największego w historii Grupy planu inwestycji.

Produkty Qemetica z Nowej Sarzyny trafiają już do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, a firma planuje dalszą ekspansję.

Zmiana nazw obejmuje również inne spółki grupy:

  • CIECH zmienia się na QEMETICA,
  • CIECH Sarzyna na QEMETICA Agricultural Solutions Poland,
  • Proplan plantprotection Company na QEMETICA Agricultural Solutions Spain,
  • CIECH Agro Romania na QEMETICA Agricultural Solutions Romania.

Rebranding został poprzedzony kampanią informacyjną skierowaną do partnerów biznesowych oraz szerokiego grona odbiorców, zwłaszcza w okolicach zakładów produkcyjnych. Dla pracowników zmiana nazwy nie wiąże się z dodatkowymi formalnościami.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top