Inwestycje

Cisna i Wola Michowa: przebudowano drogi. Zlikwidowano zniszczenia i uszkodzenia powstałe w wyniku powodzi

bieszczady nowe drogi cisna wola michowa
fot. A. Magda

Bieszczady. Cisna i Wola Michowa – to dwie bieszczadzkie miejscowości, w których zostały oficjalnie oddane do użytku ważne inwestycje drogowe realizowane na zlecenie samorządu województwa przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. 

To kolejne zadania wykonane w ramach dwóch programów drogowych finansowanych głównie z budżetu państwa oraz ze środków budżetu województwa. Programy w ramach których samorząd województwa realizuje drogowe inwestycje to: „Likwidacja szkód powodziowych na drogach wojewódzkich w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych” oraz „Poprawa funkcjonalności dróg wojewódzkich na terenie powiatów: bieszczadzkiego i leskiego wraz z poprawą udostępnienia wizualnego Bieszczadów”.

Na likwidację szkód powodziowych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorząd województwa podkarpackiego otrzymał z budżetu państwa 100 mln złotych.

W ramach tego wsparcia PZDW wyznaczyło 24 najpilniejsze zadania drogowe dotyczące przebudowy dróg zniszczonych podczas powodzi w 2020 roku o łącznej wartości ponad 77 mln złotych oraz trzy zadania likwidujące osuwiska o wartości ponad 22 mln złotych.

W ramach RFIL zrealizowano zadania drogowe w następujących gminach górskich województwa podkarpackiego: Komańcza, Solina, Czarna Górna, Cisna. Jedno z zadań realizowane było właśnie w Woli Michowej w gminie Komańcza, gdzie przebudowano prawie 10 km drogi wojewódzkiej 897.

Inwestycja polegała na przebudowie i dostosowaniu drogi 897 do wyższych parametrów. Został przywrócony jej właściwy stan techniczny oraz zlikwidowano zniszczenia i uszkodzenia powstałe w wyniku powodzi.

W ramach tego zadania oprócz nowej nawierzchni wykonano także m.in. konserwację nawierzchni, przebudowano zjazdy prywatne i publiczne, wykonano bariery na przepustach.

Inwestycja była realizowana przez firmę Strabag. Jej wartość to 12 mln złotych. 

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top