Biznes

Co może zyskać Podkarpacie dzięki targom lotniczym Avalon 2023 w Australii?

avalon 2023 targi lotnicze australia podkarpackie
fot. Tomasz Leyko

Targi lotniczne Avalon 2023/Australia. O dużych możliwościach i sporym potencjale przemysłu lotniczego na Podkarpaciu mówił marszałek Władysław Ortyl podczas targów Avalon w Australii.

W drugim dniu na podkarpackim stoisku odbyło się specjalne spotkanie networkingowe, którego wspólnymi organizatorami byli: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Agencja Kosmiczna POLSA, samorząd województwa Podkarpackiego i Rzeszowa.

Marszałek uczestniczył również w rozmowach z konkretnymi przedsiębiorcami, którzy wyrażają zainteresowanie inwestowaniem w naszym regionie.

Marszałek Władysław Ortyl odbył szereg spotkań zarówno z przedstawicielami rządu stanu Wiktoria jak i przedsiębiorcami.

Rozmawiał m.in. z Johnem O’Callaghan – rzecznikiem ds. przemysłu obronnego oraz Johnem Rees – dyrektorem ds. brytyjskiego i europejskiego przemysłu obronnego.

Bardzo ważne spotkanie odbyło się na stoisku koncernu Korea Aerospace Industry. Marszałek rozmawiał z Woo Rae Cho, wiceprezesem tej firmy, która podjęła współpracę z polskim rządem.

AVALON 2023 Australian International Airshow and Aerospace & Defense Exposition to globalne wydarzenie lotnicze.

Województwo Podkarpackie promuje się na wspólnym stoisku: PAIH-u, POLSY oraz Podkarpacia i Rzeszowa. Partnerzy, którzy są również obecni na stoisku to: Dolina Lotnicza oraz Agencja Rozwoju Pomorza.

W targach uczestniczą podkarpaccy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele klastra Dolina Lotnicza. Województwo Podkarpackie wsparło udział w wydarzeniu 10 przedsiębiorstwom z branży lotniczej i kosmicznej (z sektora MŚP) w ramach Funduszy Europejskich (EFRR) z projektu własnego RPO WP 2014-2020 „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego”.

źródło: Podkarpacki Samorząd

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top