Poradnik

Co to jest pudełko fasonowe? Pudełka dla sklepów wysyłkowych

pudełko fasonowe wysyłka kurier paczkomat
fot. freepik.com

Popularność zakupów internetowych w ostatnich latach poszybowała w górę. Kupując jakiś przedmiot w internecie, często nie zdajemy sobie sprawy jak dużo logistyki stoi za naszym zamówieniem. Jesteśmy jednym z tysięcy klientów dokonujących właśnie zakupów, a każde zamówienie musi zostać dokładnie opakowane w odpowiedni karton. Pudełka fasonowe praktycznie zdominowały sklepy wysyłkowe. Co stoi za sukcesem tego rodzaju opakowań? W dzisiejszym artykule przybliżymy nieco ten temat. Zapraszamy do lektury!

Pudełka fasonowe – kartony wykrojnikowe

Pudełka fasonowe czasem nazywane także wykrojnikowymi to rodzaj opakowań bardzo często stosowanych w sklepach wysyłkowych. Ich zamykanie nie wymaga używania dużej ilości taśmy klejącej, a specyficzna prezencja sprawia, że możemy w estetyczny sposób zapakować prawie każdy produkt. Producenci pudełek tworzą ogromną ilość różnorodnych wersji swoich produktów, zatem dobór pudełka do potrzeb sklepu nie stanowi żadnego problemu. Dzięki idealnemu dopasowaniu do wielkości wysyłanego przedmiotu firma może zaoszczędzić na materiałach wypełniających, zmniejszając także gabaryt przesyłki.

Pudełka fasonowe z logiem firmy – pudełko fasonowe z nadrukiem

Mówi się, że odpowiednia prezencja firmy to już połowa sukcesu. Oczywiście, że zgadzamy się z tą tezą. Coraz więcej firm i przedsiębiorstw zaczyna nabywać więcej przekonania o tym, że budowanie świadomości marki wśród potencjalnych i aktualnych klientów ma istotny wpływ na popularność produktu. Weźmy na przykład hipotetyczną sytuację: klient zamawia rzecz w naszym sklepie.

  • pudełko fasonowe – po kilku dniach otrzymuje przesyłkę. Produkt ładnie prezentuje się w paczce, klient jest zadowolony, jednak szybko zapomina o tym, gdzie właściwie zamówił produkt.
  • pudełko fasonowe z nadrukiem – logo firmy widoczne jest już z daleka. Klient odbiera przesyłkę od kuriera, widzi ładne opakowanie oznaczone nazwą naszej firmy. Po wyciągnięciu produktu, pudełko jeszcze jakiś czas stoi w pokoju, więc klient czasem zawiesza na nim oko, mimowolnie zapamiętując naszą nazwę i logo.

Która sytuacja lepiej buduje świadomość marki? Trudno się nie zgodzić z tym, że z dużym prawdopodobieństwem to w drugiej sytuacji klient lepiej zapamięta naszą markę.

Pudełko do paczkomatu – kartony fasonowe

Paczkomat można w prosty sposób opisać jako „zamykana szafa na paczki”. Cała jego przestrzeń podzielona jest na wiele mniejszych i większych otwieranych za pomocą kodu kieszonek. Aby mieć pewność, że dana przesyłka zmieści się w danej przegródce najlepiej trzymać się zaleceń dotyczących gabarytów paczek umieszczonych na stronie internetowej paczkomatów. Producenci pudełek fasonowych bardzo często dostarczają opakowania przeznaczone specjalnie do paczkomatów, tak aby wysyłka produktu była maksymalnie bezstresowa. Pudełka dostępne są w kilku różnych rozmiarach, dopasowanych do wielkości danej kieszonki paczkomatu.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top