Poradnik

Co warto wiedzieć o plisach okiennych?

plisy okienne rolety plisowane okno

Rolety rzymskie, żaluzje, a może tradycyjne połączenie firan z zasłonami…? Współcześnie na rynku jest tak dużo produktów zapewniających prywatność i ochronę przed upalnym słońcem, że wybór tego najlepszego rzeczywiście może przyprawiać o zawroty głowy. Nie możemy jednak zapomnieć o plisach okiennych. Czym cechują się te specyficzne rolety, jakie mają zalety i gdzie można je zastosować? Właśnie na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Plisy okienne – co to właściwie jest?

Choć ich nazwa może brzmieć dość tajemniczo, plisy to w zasadzie nic innego jak… rolety – choć, trzeba zaznaczyć, bardzo specyficzne. Rolety plisowane mają w odpowiednich, równo oddalonych od siebie miejscach sprasowane kanty, dzięki czemu przy rozwijaniu i zwijaniu nie gniotą się i nie marszczą się w nieestetyczny sposób. Ich mechanizm najczęściej porównuje się po prostu do harmonijki.

Jednak nie to świadczy o ich wyjątkowości. Rolety plisowane są montowane na oknie w taki sposób, że – w przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji i rolet – można je podwijać nie tylko w górę, ale także do dołu. Dzięki temu możliwe jest zasłonienie dowolnej powierzchni okna – jego górnej części, dolnej, a także środkowej.

Jakie zalety mają rolety plisowane?

Największą zaletą plis są właśnie duże możliwości regulacji nasłonecznienia wnętrza. Osłonę okna można łatwo dostosować do wysokości, na jakiej znajduje się słońce, chroniąc się tym samym przed jego promieniami, ale nie zaciemniając jednocześnie całkowicie pomieszczenia. Rozsunięcie plis w dolnej części okna daje też większe poczucie prywatności.

Ale to nie wszystko. Trzeba zwrócić również uwagę na to, że plisy, takie jak rolety plisowane w sklepie Karnix, są bardzo lekkie i nie wymagają inwazyjnego montażu. Dzięki temu okno po zamontowaniu zachowuje gwarancję i może być z łatwością otwierane, zamykane i uchylane.

Należy też zaznaczyć, że obecnie produkowane plisy to rozwiązanie idealne nie tylko na standardowe okna. Współcześnie bez większych problemów można znaleźć rolety plisowane na okna dachowe oraz zamówić plisy o niestandardowych kształtach i wymiarach.

Plisy – gdzie można je stosować?

Jednym słowem: wszędzie. Ze względu na duże możliwości regulacji nasłonecznienia wnętrza, znajdują one zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach, w których spędza się najwięcej czasu: w salonie, jadalni, kuchni, pokoju dziennym czy dziecięcym. Nie ma jednak przeciwwskazań, by zastosować je w sypialni czy na poddaszu użytkowym, a także w przestrzeni biurowej czy gabinecie. Można je też zastosować w łazience.

Wybierz rolety plisowane w sklepie Karnix

Jeżeli chcesz kupić rolety plisowane, pamiętaj, by odpowiednich produktów szukać w renomowanych sklepach, cieszących się dużym uznaniem. My polecamy na przykład sklep internetowy karnix.pl, który ma bardzo szeroki wybór tego typu rolet. Plisowane rolety gładkie, dekoracyjne, termoizolacyjne, a może zaciemniające plisy – Karnix ma w ofercie je wszystkie. Z pewnością znajdziesz tam coś do swojego domu lub mieszkania!

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top