Poradnik

Co warto wiedzieć o przesyłkach międzynarodowych dla e-commerce?

przesyłka ecommerce międzynarodowa krajowa

Obecnie dzięki internetowi można rozwijać sklepy i sprzedawać produkty osobom z całego świata, ponieważ wysyłka paczki może być wykonywana na z każdego miejsca a odbiorcy paczki mogą być w dowolnym kraju. Aby jednak móc faktycznie oferować swoje usługi większej grupie klientów, niezbędne są odpowiednie przesyłki kurierskie zagraniczne.

Jak przesyłki zagraniczne wpływają na biznes i co warto wiedzieć na ich temat? Zastanówmy się nad tym.

Co odróżnia przesyłki zagraniczne od przesyłek krajowych?

Jeśli jesteś klientem biznesowym posiadającym sklep online z pewnością marzysz o tym, aby twoje produkty były znane, a co za tym idzie także rozprowadzane na całym świecie. Okazuje się jednak że dostarczenie paczki na terenie kraju jest znacznie prostsze od wysyłki międzynarodowej. Podstawową różnicą jest, rzecz jasna, cena. Przesyłki międzynarodowe są droższe, ponieważ muszą pokonać znacznie większy dystans. W związku z tym powinny one być także staranniej zapakowane. Cena ma także związek z gabarytami paczki. Ponadto jeżeli przesyłki kurierskie zagraniczne mają być wysłane poza teren Unii Europejskiej, wiążą się z opłatami celnymi.

Przesyłki kurierskie zagraniczne – jak wybrać najlepsze usługi?

Dobry kurier dla e-commerce to podstawa – zagraniczna wysyłka paczek pozwala na rozszerzanie działalności poza granice własnej ojczyzny. Warto starannie dobrać firmę, której powierzy się swoje produkty. Przede wszystkim należy pamiętać, że tanie przesyłki to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Lepiej zapłacić nieco więcej za wysyłkę paczki niż borykać się ze zbyt długą dostawą, zaginięciem przesyłki czy zniszczeniem towaru. Najlepiej jest wybierać usługi z zakresu cross border e-commerce firm, które są specjalistami właśnie w tym zakresie. Daje to pewność, że wybrany kurier międzynarodowy będzie niezawodny, a paczki zagraniczne bezpiecznie dotrą do klienta.

Cross border e-commerce – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na przesyłki kurierskie zagraniczne warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, w zależności od firmy zasady i kroki, jakie należy podjąć mogą się różnić. Bez względu na wszystko jednak wydrukuj list przewozowy. List przewozowy jest bardzo ważnym dokumentem, o którym nie należy zapominać. Przesyłki kurierskie dla firm różnią się także sposobem pakowania towaru (przykładowo, istnieją przesyłki paletowe, paczki tradycyjne lub walizki i tak dalej). Pamiętaj jednak, że kurier dla firm nie daje możliwości przetransportowania wszystkiego (na przykład nielegalnych substancji).

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top