Inwestycje

Co z dobudową drugiej jezdni na S19? GDDKiA wydała komunikat w zw. z wojną na Ukrainie

dobudowa drugi pas s19 sokołów jasionka

GDDKiA podtrzymuje, że mimo wojny w 2022 roku zamierza ogłosić przetargi na zadania o łącznej długości 475 km i wartości 22,5 mld zł – podała Agencja w komunikacie.

„W całym 2022 r. ogłosimy przetargi na zadania o łącznej długości prawie 475 km i szacunkowej wartości blisko 22,5 mld zł. Będzie to blisko 340 km dróg ekspresowych, ponad 30 km obwodnic oraz postępowania na poszerzenie autostrady A2 od węzła Łódź Północ do węzła Konotopa (88,2 km) i dobudowę drugiej jezdni na S19 Sokołów Małopolski Północ – Jasionka (13,8 km)” – napisano w komunikacie.

„Obecnie głównym celem całej, szeroko rozumianej branży infrastrukturalnej jest utrzymanie płynności i stabilności rynku poprzez kontynuację planów inwestycyjnych. Dlatego podtrzymujemy nasze założenia przetargowe, pomimo trwającej wojny w Ukrainie” – dodano.

GDDKiA przypomina, że od początku roku ogłosiła cztery przetargi na realizację dróg o długości niemal 25,5 km. Są to postępowania na dwa odcinki drogi ekspresowej S19 od węzła Lutcza do węzła Iskrzynia (woj. podkarpackie), na realizację przejścia przez Kielce w ciągu drogi ekspresowej S74 (woj. świętokrzyskie) oraz na budowę drogi krajowej nr 11 na odcinku od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód (woj. zachodniopomorskie).

„Jeszcze w tym miesiącu otworzymy oferty w sześciu trwających przetargach. Są to postępowania na trzy odcinki drogi ekspresowej S17 w woj. lubelskim od Zamościa do Hrebennego oraz odcinek S19 Lutcza – Domaradz (woj. podkarpackie). Otworzymy też oferty na rozbudowę dwóch odcinków drogi krajowej nr 22 w woj. pomorskim: Knybawa – Gnojewo oraz Królewo – granica woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego” – zapowiedziano.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top