News

Czarnek: Gender to nie nauka, lecz fałszowanie wizji człowieka, czyli błąd antropologiczny

czarnek gender
fot. gov.pl (archiwum)

Gender to nie nauka, lecz fałszowanie wizji człowieka, czyli błąd antropologiczny. Doprowadził on do wielu nieszczęść, do totalitaryzmów, zwłaszcza w XX w. – mówił w piątek rano w programie I Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Uniwersytety korzystają z bardzo szerokiej autonomii, więc ja nie będę odpowiadał na tak postawione pytanie” – powiedział Czarnek, pytany o swą wcześniejszą wypowiedź, że gender nie jest nauką, lecz ideologią i w kontekście tych słów o to, czy wykłady i katedry na uczelniach wyższych zajmujące się tą problematyką powinny być zlikwidowane.

„Natomiast absolutnie podtrzymuję swoje zdanie, że gender to jest żadna nauka. To fałszowanie wizji człowieka i tak naprawdę prowadzenie człowieka do zniewolenia” – dodał.

Zaznaczył dalej, że błąd antropologiczny, czyli fałszywa wizja człowieka prowadził do wielu nieszczęść społecznych – do totalitaryzmów.

„Błąd antropologiczny – i to jest niezwykle ważne i daję do przemyślenia wszystkim tym, którzy realnie myślą o dobru społeczeństwa – błąd antropologiczny, czyli fałszywa wizja człowieka, to podstawa wszelkich nieszczęść społecznych, zwłaszcza tych w XX w. – komunizmu, narodowego socjalizmu, czyli nazizmu niemieckiego i wielu innych potężnych nieszczęść, czyli totalitaryzmów” – tłumaczył.

„Błąd antropologiczny – fałszowanie wizji człowieka, a gender to jest fałszywa wizja człowieka” – dodał. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top