Turystyka

Czarnogóra kolejnym kierunkiem z lotniska Rzeszów-Jasionka. Loty ruszą 15 czerwca

rzeszów jasionka czarnogóra podgorica loty

Rzeszów/Jasionka/Czarnogóra. Od 15 czerwca z lotniska Rzeszów-Jasionka polecimy do Czarnogóry (Podgorica).

Lotnisko Rzeszów-Jasionka w porozumieniu z narodowym przewoźnikiem z Czarnogóry Air Montenegro oraz polskim touroperatorem Rego-Bis uruchamiają czarterowe loty do Podgoricy.

Latem siatka wakacyjna podrzeszowskiego portu znów będzie rekordowa, lotnisko oferować będzie loty w 24 kierunkach,do 13 krajów.

– Naszym celem jest konsekwentne poszerzanie wakacyjnej oferty dla pasażerów. Jesteśmy przekonani, że Czarnogóra przypadnie im do gustu. Tym bardziej, że lotnisko w Podgoricy nigdy dotąd nie było celem bezpośrednich lotów z Jasionki, więc dla wielu ta nowość będzie bardzo atrakcyjną destynacją, gdzie wypoczynek nad Adriatykiem można połączyć z górskimi wędrówkami w malowniczych terenach – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Czarnogórska Podgorica jest największym miastem i stolicą Czarnogóry. Leży na wysokości 44 m n.p.m. Miasto znajduje się blisko ośrodków narciarskich w Górach Dynarskich oraz wybrzeża Morza Adriatyckiego.

Loty na trasie Rzeszów/Jasionka-Czarnogóra mają być realizowane raz w tygodniu – w czwartki.

Dla Air Montenegro współpraca czarterowa z Rego-Bis zaczęła się w poprzednim roku. – Po sukcesie rejsów w 2022 roku przyszedł czas na dalszy rozwój Air Montenegro w Polsce. W tym sezonie praktycznie podwajamy liczbę operacji. Jestem przekonany, że Polacy dadzą się oczarować Czarnogórze w jeszcze większym stopniu i w kolejnych sezonach zaoferujemy jeszcze więcej rejsów – dodaje Michał Wichrowski z PMA Aviation, reprezentujący Air Montenegro w Polsce.

Rego-Bis jest liderem w liczbie klientów wysyłanych z Polski do krajów bałkańskich, aktualnie realizuje wypoczynek w 17 destynacjach. W tym roku biuro świętuje 30 lat działalności na rynku.– Wakacje w Czarnogórze cieszą się coraz większą popularnością, dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć również połączenie z portu lotniczego w Rzeszowie– twierdzi Gabriela Mańka-Sokullu, właścicielka biura podróży Rego-Bis.

Z Jasionki w sezonie wakacyjnym będzie można polecieć czarterami do Turcji, Grecji, Bułgarii oraz Albanii, Tunezji i Czarnogóry, a lotami regularnymi do Chorwacji, Włoch, USA oraz nad Bałtyk. Rok temu podkarpackie lotnisko biło letnie rekordy oferując 23 kierunki w 12 krajach, w tym sezonie jest ich jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top