News

Czy będzie konieczność podwyższenia składek ubezpieczeń komunikacyjnych?

ubezpieczenia komunikacyjne podwyżka

Komisja Nadzoru Finansowego identyfikuje wzrost kosztów likwidacji szkód w obszarze ubezpieczeń komunikacyjnych, więc wcześniej czy później powstanie konieczność podwyższenia składek w tym obszarze ubezpieczeń – powiedział w trakcie Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń w Sopocie przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski.

„Wracając do kwestii 'samochodowych’. Tutaj odnotowujemy konieczność przyjrzenia się kwestii ustawy o funduszu ubezpieczeń komunikacyjnych. (…) Jeżeli identyfikujemy pewien wzrost kosztów napraw, a co za tym idzie wzrost kosztów likwidacji szkód, to spodziewamy się i zwracamy na to uwagę i będziemy się temu ściśle przyglądać, że może to pociągać za sobą konieczność dostosowania po stronie składek, a mówiąc wprost konieczność ich podwyższenia. Mamy doświadczenia z historii z tzw. wojną cenową, gdzie składki były kalkulowane na poziomie, który nie zapewniał pokrycia ryzyka” – powiedział Jastrzębski

„Przypominam, że to jest w samym sercu mandatu nadzoru finansowego, żeby pilnować gospodarki finansowej zakładów ubezpieczeń. Będziemy na to patrzeć i zwracamy na to uwagę w kontekście potencjalnego wyzwania, przed którym branża ubezpieczeniowa będzie, że wcześniej czy później zapewne powstanie konieczność podwyższenia składek ubezpieczeń komunikacyjnych” – dodał.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top