Biznes

Czy firma Saria w Przewrotnem straci tzw. pozwolenie zintegrowane?

przewrotne saria pozwolenie protest

Jest postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia zakładowi Saria w Przewrotnem tzw. pozwolenia zintegrowanego. Wszczęło je starostwo rzeszowskie.

Mieszkańcy gminy Głogów Małopolski od lat skarżą się na odór towarzyszący przetwarzaniu odpadów pochodzenia zwierzęcego w zakładzie Saria. Organizowali protesty w tej sprawie.

Kontrole prowadzone w firmie m.in. przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz starostwo nie dały spodziewanych efektów. Podobnie jak wezwania do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Dlatego starostwo podjęło decyzję o wszczęciu postępowania o cofnięcie pozwolenia zintegrowanego.

Procedura może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Saria może odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a także wystąpić na drogę sądową.

Zakład deklaruje modernizację instalacji antyodorowej, ale sprawa jest ciągle na etapie postępowania administracyjnego w głogowskim urzędzie miasta..

W ubiegłym roku właściciel Sarii planował wybudować w Przewrotnem spalarnię odpadów niebezpiecznych, ale po protestach społecznych zawieszono realizacje tego projektu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top