Poradnik

Czy największy znaczy najlepszy – którego bukmachera internetowego wybrać?

Czy największy znaczy najlepszy – którego bukmachera internetowego wybrać? 1

Aktualnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich działa legalnie ponad 20 operatorów, którzy świadczą swoje usługi online. Polscy i zagraniczni bukmacherzy internetowi w naszym kraju są do siebie na tyle zbliżeni poziomem świadczonych usług, że ciężko byłoby wybrać jednego najlepszego spośród nich. Wybór taki powinien być bowiem kwestią indywidualną, a więc odpowiadać na potrzeby konkretnego użytkownika. Czym zatem kierować się przy wyborze najodpowiedniejszej firmy bukmacherskiej, tak aby spełniła ona oczekiwania nowego gracza? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższej analizie.

Jeśli grać, to legalnie i bezpiecznie

         Rynek bukmacherski rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, corocznie przybywa zarówno legalnych bukmacherów, jak i użytkowników tego typu rozrywki. Po nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku, legalnie na terenie Polski mogą działać tylko bukmacherzy ze specjalnym zezwoleniem od Ministra Finansów. Otrzymują je oni po spełnieniu szeregu wymogów, między innymi posiadania siedziby lub przedstawicielstwa w Polsce, prowadzenie strony internetowej w języku polskim i pod adresem kończącym się „pl”. Ranking legalnych bukmacherów można znaleźć pod adresem https://www.probukmacher.pl/ranking-bukmacherow/.

Nielegalne podmioty z kolei, które są skrzętnie wyszukiwane przez specjalnie przeznaczoną do tego komórkę rządową, trafiają na tak zwany Rejestr Domen Zakazanych i są blokowane przez dostarczycieli Internetu oraz operatorów płatności online. Za korzystanie z usług zagranicznych bukmacherów działających w naszym kraju niezgodnie z literą prawa, grożą surowe grzywny. Dodatkowo zawsze jest wtedy ryzyko narażenia się na oszustwo. Jeśli więc grać bezpiecznie, to wyłącznie u legalnych bukmacherów posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Pojawia się zatem pytanie – którego bukmachera internetowego wybrać najlepiej, chcąc obstawiać zakłady?

Czy największy znaczy najlepszy – którego bukmachera internetowego wybrać? 2

Żródło: Pixabay

Bukmacher – którego wybrać?

         Obstawianie zakładów bukmacherskich powinno być traktowane jak forma rozrywki, a więc przy wyborze bukmachera internetowego dobrze jest kierować się tym, co lubimy. Czyli na przykład szeroką ofertą na nasz ulubiony sport albo kategorię zakładów, czytelny i intuicyjny interfejs, dostęp do aplikacji mobilnej oraz szybkie i bezpieczne płatności. Można także zwrócić uwagę na korzyści płynące z bonusu powitalnego i innych promocji u danego bukmachera. Jeśli chodzi o ofertę na konkretne sporty, to najpopularniejsza piłka nożna może kojarzyć się najbardziej z Betfan, ze względu na szeroką ofertę na zakłady piłkarskie i dostęp do transmisji na żywo, choć to dyscyplina, o której nie zapomina żaden bukmacher.

Jeżeli zastanawiamy się którego bukmachera internetowego wybrać do obstawiania innych sportów, to jedną z ciekawszych ofert na koszykówkę, łącznie z transmisjami na żywo, posiadają PZBuk oraz Fortuna, natomiast siatkówka jest najmocniejszą stroną bukmachera forBET, dzięki zakładom specjalnym i stosunkowo wysokim kursom. Skoki narciarskie prawdopodobnie najlepiej obstawiać w STS, natomiast eWinner posiada bardzo bogatą ofertę żużlową.

Jeżeli chodzi o bonusy powitalne to istnieją trzy najpopularniejsze rodzaje – bonus od depozytu, zakład bez ryzyka (cashback) oraz darmowy zakład (freebet). Jedne z najlepszych bonusów oferują obecnie między innymi tacy bukmacherzy jak Betfan, Superbet i forBET. Operatorzy zakładów wzajemnych organizują też promocje dla stałych i powracających klientów, jak program lojalnościowy, freebet, cashback czy cashout.

Wybór bukmachera – co najważniejsze?

Najważniejszy jest jednak wybór zakładów. Najlepiej wybierać sport, który choć trochę znamy i lubimy, bo wiedza i śledzenie statystyk oraz doniesień mogą okazać się tu pomocne. Można też obrać bardziej konkretną strategię, w zależności czy gramy zakłady pojedyncze – SOLO, czy akumulowane – AKO. Można też grać korzystając z jednego z dostępnych i szeroko opisanych w Internecie systemów. Warto śledzić i porównywać kursy u różnych bukmacherów, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Czy największy znaczy najlepszy – którego bukmachera internetowego wybrać? 3

Źródło: https://pin.it/2bvp9T3

Jedne z najbogatszych ofert prezentują między innymi operatorzy Superbet, Totalbet i Betfan, natomiast najkorzystniejsze kursy między innymi w Totalbet, Superbet i Fortuna. Dla niektórych użytkowników ważna może też być łatwość i szybkość procesu rejestracji, weryfikacji tożsamości i zakładania konta. Tutaj przodują wśród innych bukmacherów ETOTO, Betclic i Betfan. W kwestii łatwości i szybkości wpłaty prym wiodą natomiast STS, Fortuna i Betcris, a wypłaty Betfan, Betcris i Fortuna. Wiodące aplikacje bukmacherskie w 2023 roku posiada Betfan, Noblebet i ETOTO, z kolei najlepszą obsługą klienta mogą pochwalić się Superbet, forBET oraz STS. Biorąc pod uwagę powyższe porady i dane, każdy użytkownik będzie sam w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, którego bukmachera internetowego wybrać.

Zdecydowanie zalecamy grę u podmiotów, które posiadają ustalone licenzji Ministerstwa Finansów, ich pełną listę znajdziesz na stronie https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/. Pamiętaj, że gra u bukmachera jest wyłącznie dla osób pełnoletnich od 18 lat i związana jest z ryzykiem. 

Artykuł utworzony przez Jakuba Ślotała, eksperta Probukmacher.pl, który ma ponad 15 lat doświadczenia w branży.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top