Poradnik

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w czasie pandemii?

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa zaskoczyła cały świat. Większość społeczeństwa pierwszy raz w życiu została zmuszona do ograniczenia wychodzenia z domu do minimum. W takich warunkach sporo osób zaczęło inaczej patrzeć na swoje warunki mieszkaniowe i rozważać zakup nowego lokum. Czy w związku z tym opłaca się inwestować w nieruchomości w czasie pandemii? Przedstawiamy opinie specjalistów Grupy Pracownia Finansowa.

Inwestycje w nieruchomości a pandemia

By ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, ludzie na całym świecie zostali zamknięci w krajach i miastach pobytu, a co więcej – w domach. Na kilka tygodni mieszkania stały się miejscem pracy, nauki, odpoczynku i rozrywki. Okoliczności te sprawiły, że wszelakie braki w posiadanych nieruchomościach zaczęły tym bardziej doskwierać.

Masowo zaczęto robić remonty, a także rozważać zakup nowego lokum – większego czy też bardziej przestronnego albo ergonomicznego. Dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się również działkii domy z ogrodem, dlatego ich ceny drastycznie zaczęły rosnąć. Ludzie chcą być lepiej przygotowani na takie ewentualności (np. na zapowiadaną na jesień drugą falę zachorowań, która może znów skutkować przymusową izolacją) i poważniej myślą o swojej przyszłości.

Własna posiadłość to też pewnego rodzaju zabezpieczenie, ponieważ według ostatnich trendów nie traci na wartości.Osoby wynajmujące teraz mieszkania miewają różne kłopoty, szczególnie gdy tracą pracę i główne środki utrzymania. We własnym domu można czuć się bezpieczniej, nie narażając się wynajmującym, niezależnie od sytuacji. Z tego względu inwestycje w nieruchomości zyskują na atrakcyjności.

Opinia specjalistów Grupy Pracownia Finansowa

Pandemia w wielu przypadkach przyczyniła się do kłopotów finansowych społeczeństwa, ale wzmocniła także pragnienie poczucia stabilizacji. Tendencje te warto wykorzystać. Wiele ludzi szuka sposobu na zabezpieczenie nadwyżek swojego kapitału, a inwestycje w nieruchomości okazują się teraz perspektywicznym rozwiązaniem. Nie trzeba jednak wcale kupować domu/mieszkania na wynajem lub sprzedaż. Jeśli posiada się przynajmniej 200 tys. złotych wolnego kapitału, można zaangażować się w crowdfunding. Jest to metoda inwestycyjna oparta na udzialew spółce finansującej określone przedsięwzięcie. Każdy inwestor, zostający Wspólnikiem w spółce celowej, wkłada wybraną sumę pieniędzy, automatycznie zyskując status pełnoprawnego członka spółki. Po realizacji projektu, strategia zakłada odzyskanie wkładu powiększonego o wypracowany zysk.Daje możliwość nie tylko zabezpieczenia kapitału, ale też generowanie zysku pasywnego z jednego z najbezpieczniejszych rynków ostatnich lat – rynku deweloperskiego.

Grupa Pracownia Finansowa tworzy nowoczesne projekty osiedli mieszkaniowych w Warszawie oraz Zakopanem. Znajdują się one w atrakcyjnych lokalizacjach, a do tego są zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami i wymaganiami nabywców. Dzięki temu nie tracą na popularności, a nawet wpisują się w trendy, aktualnych trudnych okoliczności – posiadają ogródki i są doskonale przygotowane w swojej funkcjonalności na czas izolacji. Spełniają najpowszechniejsze oczekiwania, stając się miejscem pracy, nauki, odpoczynku i zabawy. Angażując się w projekty Pracowni Finansowej można więc spodziewać się pomnożenia kapitału, jednocześnie zabezpieczając go przed inflacją na czas trwania projektu.Po tym czasie można też podjąć decyzję o płynnym reinwestowaniu uwolnionych środków w kolejnym projekcie.

Czy inwestycje w nieruchomości są teraz opłacalne?

Osoby obserwujące z niepokojem spadek wartości złotego, powinny szczególnie zainteresować się crowdfundingowymi inwestycjami w nieruchomości. Wbrew pozorom, to właśnie kryzys jest najlepszym momentem na poszukiwanie różnych alternatyw inwestycyjnych.

Uwzględniony w strategii inwestycyjnej też ewentualny spadek wartości pieniądza, jest dodatkowym atutem, podnoszącym bezpieczeństwo inwestycji. W takiej sytuacji wartość kapitału jest chroniona przez fakt sprzedaży wybudowanych domów po odpowiednio wyższej cenie, uwzględniającej ich realną wartość w momencie sprzedaży. Grupa PF obserwuje rynek od wielu lat, a setki inwestorów rynku nieruchomości, którzy dołączyli do inwestycji PF, decyduje się inwestować kapitał w więcej niż jednym projekcie deweloperskim w ramach Grupy. Grono zamożnych udziałowców docenia w szczególności przejrzystość zawieranych umów, profesjonalizm i wysoką jakość obsługi, ale także kameralność inwestycji. Czują się bezpiecznie powierzając na lata swój kapitał ekspertom.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top