Poradnik

Czy posiadanie antywirusa przez twoich pracowników gwarantuje bezpieczeństwo IT?

ochrona it usługi cyberatak

Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw staje się ofiarami cyber-ataków. Takie przypadki niemal zawsze wiążą się z utratą danych. Popularnym zabezpieczeniem jest tworzenie kopii zapasowej danych, niestety nie jest to wystarczające. Zobacz, w jaki sposób system antywirusowy ESET PROTECT wpływa na bezpieczeństwo IT i zwiększenie odporności przed atakami!

Czemu tak ciężko jest zapewnić bezpieczeństwo IT swojej firmie?

Nie tylko duże korporacje, ale i małe firmy posiadają wrażliwe dane biznesowe, które trzeba chronić przed cyber-atakami. Niestety, stają się one coraz częstsze i coraz bardziej wyrafinowane. Przedsiębiorstwa mają wówczas do czynienia nie tylko z szyfrowaniem danych, ale i ich wykradaniem. Jeśli hakerom uda się osiągnąć swój cel, zazwyczaj żądają oni okupu w zamian za nieujawnienie informacji, że udało im się włamać do nieodpowiednio zabezpieczonej bazy danych przedsiębiorstwa. Oczywiście takie zdarzenie bardzo negatywnie wpłynęłoby na wizerunek firmy. Klienci niechętnie podejmowali by współprace z przedsiębiorstwem, w którym dochodzi do takich zaniedbań. Dlatego właśnie niezwykle istotne są zabezpieczenia tzw. urządzeń końcowych, czyli komputerów pracowniczych. Jeśli w firmie korzysta z nich wiele osób, ciężko jest dopilnować, aby znajdowała się na nim aktualna wersja oprogramowania antywirusowego. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo IT w naszej firmie, sprawdziliśmy, czy wszyscy pracownicy posiadają aktualną wersja bazy wirusów oraz oprogramowania antywirusowego. Monitorowanie każdego komputera z osobna jest pracochłonne i czasochłonne, zwłaszcza, że nasi konsultanci często pracują poza firmą. Ponadto, taka kontrola bezpieczeństwa odbiera pracownikowi dostęp do swojego narzędzia pracy, przez co nie jest w stanie realizować usług dla naszych klientów.

Usługi informatyczne dla firm

Centralne zarządzanie ochroną antywirusową zwiększa bezpieczeństwo IT

W naszym przedsiębiorstwie od wielu lat korzystamy z oprogramowania antywirusowego ESET. , Ponieważ bardzo skutecznie wykrywa cyber-zagrożenia, polecamy je również naszym klientom. Ponadto nie obciąża ono komputera, jest na bieżąco aktualizowane i można je kupić w przystępnej cenie. W portfolio produktów można znaleźć m. in. konsolę ESET PROTECT. Wspomaga ona reakcję na wykryte zagrożenia, proces aktualizacji oprogramowania, zarządzaniem politykami bezpieczeństwa, czy też generowanie raportów stanu bezpieczeństwa w organizacji.

Usługi informatyczne dla firm od Graphcom

Celem Graphcom Sp. z o. o. jest umożliwienie klientom bezpiecznej i sprawnej realizacji operacji w oparciu o technologie informatyczne. Realizujemy usługi informatyczne dla firm, przeprowadzamy wdrożenia Comarch ERP i oferujemy pomoc w ochronie przed cyber-zagrożeniami. Obsługujemy zarówno mniejsze jak i duże przedsiębiorstwa pomagając im w zachowaniu ciągłości działania IT oraz poprawianiu efektywności procesów biznesowych. Szczegółowe informacje oraz wykonywane przez nas usługi informatyczne dla firm znajdują się na naszej stronie https://graphcom.pl/uslugi-informatyczne-dla-firm/

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top