Poradnik

Czy pożyczki prywatne online to dobry wybór? Wszystko co warto wiedzieć na ich temat przed akceptacją wniosku

prywatna pożyczka

Otrzymanie pożyczki wiąże się z różną opinią. Czy instytucje pozabankowe to odpowiedni rodzaj pomocy? Czy warto zdecydować się na pożyczki prywatne? Zdania są bardzo podzielone ze względu na niejasność prywatnych pożyczek i często ukrytych kosztów lub przepisów Z tego względu, w poniższym artykule, znajduje się wiele istotnych informacji aby każdy klient w chwili zawarcia umowy wiedział już co go dotyczy, na co należy uważać i o czym pamiętać. Zapraszamy do przeczytania.

Czym dokładnie jest i jak działa pożyczka prywatna?

Pożyczki prywatne to rodzaj zobowiązania, bardzo podobnego jak pożyczki pozabankowe, nazywanej potocznie chwilówką. I choć mogą wydawać się identyczne, to zasadnicza różnica polega na rodzaju pożyczkodawcy. Pomoc finansowa to w tym wypadku to pożyczka od inwestora prywatnego. Tak naprawdę, kimś takim może być na przykład członek rodziny, z odpowiednią ilością gotówki. Problem jednak pojawia się gdy  potrzebna jest znacząco wyższa kwota, której nie można uzyskać od tego rodzaju osoby prywatnej lub w przypadku obecności na liście dłużników i wpisów do baz. Dla zadłużonych pożyczki prywatne, mogą okazać się jedynym wyjściem.

Jak w odpowiedni i nie skomplikowany sposób znaleźć rozwiązanie? Najprostszym i najpopularniejszym na ten moment rozwiązaniem dla zadłużonych osób jest opisywana pożyczka prywatna, która może zostać udzielona bez sprawdzania baz dłużników jak BIK i KRD. Dodatkowo, co może być znaczące, takie rozwiązanie jest dostępne również dla osób objętych egzekucją komorniczą. O czym pamiętać w przypadku takiego rozwiązania? Kiedy to się przyda i kto dokładnie może wziąć prywatną pożyczkę? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na co uważać korzystając z ofert pożyczek prywatnych?

Przede wszystkim pożyczki od osób prywatnych to też ryzyko związane z wpadnięciem w spirale długów. Na rynku jest bardzo dużo ofert pożyczek pozabankowych jak i prywatnych, jednak nie każda jest korzystna dla klientów, a nawet mogą nieść za sobą negatywne konsekwencje. Dlatego też, warto przed zawarciem umowy z prywatnym inwestorem upewnić się w kilku istotnych kwestiach.

  • Jakości firm pożyczkowych – dokładniej mówiąc należy zweryfikować, czy inwestor jest wpisany w bazie CEIDG, jest zarejestrowany, a tym samym bezpieczny i postępuje według przepisów prawa.
  • Promocje, koszty pożyczki, wysokość oprocentowania – w znaczącej ilości przypadków, okazuje się, że ciekawie wyglądająca oferta to w rzeczywistości pułapka. Zawsze w przypadku pożyczki sprawdzić dokładnie obowiązujący regulamin. zwłaszcza w przypadku promocji.
  • Warunki umowy – czyli właściwie wszystko to co wiąże się z formalnościami i skorzystaniem z oferty pożyczek prywatnych. W czym należy się upewnić? Chociażby czy umowa nie zawiera kosztów dodatkowych, które znacząco utrudnią spłatę.
  • Stan zdolności kredytowej i sytuacji finansowej – co inaczej oznacza stan konta, który wpływa na ewentualną decyzje. Podjęcie gotówki wiąże się nie tylko z kosztami ale też z obowiązkami i zasadami, które w przypadku chociażby sytuacji losowych, stanowią duży problem.

Kto może skorzystać z pożyczki prywatnej?

Osoby otrzymujące niską kwotę przychodu, mają częsty kłopot w kupieniu najpotrzebniejszych rzeczy czy opłaceniu należności różnego rodzaju. W takim wypadku, bank bardzo często odmawia pomocy, a instytucje sprawdzające prawdziwość danych również mogą nie być chętne na pożyczenie pieniędzy. W przypadku pożyczki prywatnej, niski przychód może nie okazać się przeszkodą. Już w tym momencie rozwiązaniem może okazać się krótka wiadomość – udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania baz.

Dodatkowo pożyczki oferowanej przez inwestora prywatnego nie przekreśla duża ilość złożonych wniosków o pomoc finansową. Dla prywatnej osoby, która udziela pożyczki nie ma tak naprawdę znaczenia jak wyglądała sytuacja przeszłości, a raczej dużo ważniejsza jest teraźniejszość i obecne zasoby. Czy jednocześnie oznacza to akceptacje? Nie do końca pożyczka udzielana od osób prywatnych to jednocześnie tylko i wyłącznie ich indywidualna decyzja.

A co z osobami, wpisanymi do baz osób zadłużonych jak na przykład BIG, BIK i KRD? One także mają szansę na to aby wykorzystać prywatne pożyczki, mimo swojej trudnej sytuacji finansowej. W takim momencie należy jednak pamiętać, że w przypadku osób zadłużonych, oprocentowanie pożyczki prywatnej, czy związane z nią koszty, mogą okazać się bardzo wysokie. Zaciągając pożyczkę prywatną należy liczyć się z formalnościami i ważnymi informacjami, z którymi należy się zapoznać.

Krótkie podsumowanie osób mogących skorzystać z pożyczki od osoby prywatnej

  • Osoby na emeryturze, rencie bądź bezrobotne
  • Klienci posiadający niską zdolność kredytową
  • Osoby, których zaległościami zajął się już komornik sądowy i są objęte egzekucją
  • Wpisani do baz dłużników

Materiał dampozyczke.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top