Inwestycje

Czy w Sędziszowie Małopolskim powstaną baseny?

baseny sędziszów małopolski

Baseny w Sędziszowie Małopolskim? Samorząd zamierza zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Kompleks basenów miałby powstać na działce przy ul. Słonecznej pomiędzy firmami Gumat i Santex.

Tego chce lokalny samorząd, a po środki na ten cel zamierza sięgnąć z programu „Polski Ład”.

Chcielibyśmy się przygotowywać już dokumentacyjnie do budowy tego typu obiektu w Sędziszowie Małopolskim. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedłożę projekt uchwały związany z opracowaniem Programu Funkcjonalno-Użytkowego i koncepcji budowy kompleksu basenów odkrytych i krytych wraz z wodnym placem zabaw.

– mówi burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć.

Posiadanie dokumentacji jest niezbędne żeby móc korzystać ze środków pomocowych z programu „Polski Ład”, który to m.in. przewiduje wsparcie przy budowie basenów dla gmin, w których nie ma jeszcze tego typu obiektów.

Chcemy z tego skorzystać, chcemy być przygotowani.

dodaje burmistrz.

Wierzę, że 25 czerwca na sesji RM zdecydowaną większością głosów moja propozycja zostanie przegłosowana i zrobimy pierwszy krok do tego, żeby baseny udało się w przyszłości wybudować.

Burmistrz zaznacza też, że inwestycja na pewno będzie realizowana w etapach, w zależności od pozyskanych środków zewnętrznych. To niezwykle ważne przy realizacji tak dużej inwestycji.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top