Poradnik

Czym jest i jak działa myjnia ultradźwiękowa?

myjnia ultradźwiękowa noyen gdzie kupić

Proces mycia przemysłowego ma bardzo duże znaczenie dla jakości produktów końcowych oraz optymalizacji kosztów, co wpływa z kolei na konkurencyjność przedsiębiorstwa. W związku z tym istotny jest wybór odpowiedniej maszyny myjącej dostosowanej do specyfiki produkcji, rodzaju, wielkości i geometrii elementów oraz charakteru zanieczyszczeń. Poza maszynami karuzelowymi i tunelowymi do popularnych rodzajów myjni przemysłowych zalicza się myjnie ultradźwiękowe. Dlaczego? Jaka jest zasada działania tego typu urządzeń?

Działanie myjni ultradźwiękowej

Podstawą mycia ultradźwiękowego jest energia produkowana przez fale ultradźwiękowe. Dzięki rozpadowi bąbli próżniowych uformowanych przez rozszerzanie i ścieśnianie się cieczy (najczęściej roztworu wodnego z dodatkiem odpowiednich środków myjących), myjka ultradźwiękowa umożliwia mycie bez mechanicznego szorowania. W efekcie, powierzchnia mytych detali jest bezpieczna, zanieczyszczenia zostają usunięte. Warto zaznaczyć, że myjnie ultradźwiękowe stanowią skuteczne rozwiązanie umożliwiające wydajne usuwanie zanieczyszczeń o różnym pochodzeniu.

Dlaczego warto zainwestować w myjnie ultradźwiękowe?

Podstawową zaletą procesu mycia ultradźwiękowego jest jego bezpieczeństwo, dzięki czemu ten rodzaj myjni jest dedykowany przede wszystkim detalom wykonanym z tworzyw, które stosunkowo łatwo uszkodzić. Myjnie ultradźwiękowe są w stanie znacząco skrócić czas procesu mycia oraz zapewniają bardzo wysoką wydajność pracy, co nie pozostaje bez znaczenia dla efektywności całego procesu produkcyjnego. Dzięki wysokiej precyzji działania myjki ultradźwiękowe są powszechnie stosowane w laboratoriach, gabinetach medycznych, kosmetycznych oraz stomatologicznych, ale z powodzeniem można je wykorzystywać również w zakładach produkcyjnych. Idealnie nadają się do mycia detali o małych rozmiarach.

Szukając urządzeń pozwalających na wykorzystanie technologii mycia ultradźwiękowego, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy NOYEN – polskiego producenta rozwiązań z zakresu specjalistycznego mycia przemysłowego. W asortymencie NOYEN dostępne są nowoczesne myjnie, w tym również modele pozwalające na zastosowanie metody ultradźwiękowej: NOYEN Compact 100, NOYEN Compact 400 oraz urządzenia z serii NOYEN Ultra. Dodatkowo w ofercie firmy można znaleźć małe ultradźwiękowe myjki nablatowe, które stosuje się w pomieszczeniach wymagających kompaktowych rozwiązań. Producent proponuje także pomoc w dopasowaniu odpowiednich preparatów chemii przemysłowej, dostosowanych do wymagań dotyczących procesu mycia, umożliwiając w ten sposób podniesienie jego efektywności. Maszyny NOYEN dostępne są również na rynku niemieckim https://www.noyen.com/de/reinigungsmaschinen/.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top