Poradnik

Czym są wózki podnośnikowe?

Czym są wózki podnośnikowe? 1

Wózki podnośnikowe umożliwiają wydajne oraz wygodne sztaplowanie. Zarówno wózki wysokiego podnoszenia, jak i wózki podnośnikowe ręczne, gwarantują perfekcyjną obsługę magazynowych regałów, a nawet załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych. Czytaj dalej i poznaj specyfikę wózków podnośnikowych.

Zarówno wózki podnośnikowe z ręcznym podnoszeniem, jak i wózki podnośnikowe napędzane z podnoszeniem elektrycznym, gwarantują wysokiej jakości pracę, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wózki podnośnikowe sprawdzą się idealnie w transportowaniu bliskim, jak i magazynowaniu. Wózki podnośnikowe z powodzeniem poradzą sobie w podnoszeniu towarów na paletach, jak również ładunków niespaletyzowanych.

Co warto wiedzieć o wózkach podnośnikowych z ręcznym podnoszeniem?

Wózki podnośnikowe z ręcznym podnoszeniem, zwane potocznie wózkami podnośnikowymi ręcznymi, są szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność realizacji prac przeładunkowych z niewielkim natężeniem. Wózki podnośnikowe z ręcznym podnoszeniem są w każdym przypadku wyposażone w agregaty hydrauliczne. Najczęstszym zakresem udźwigu ręcznych wózków podnośnikowych jest udźwig maksymalny w wysokości 1000 kilogramów, przy maksymalnej wysokości podnoszenia, sięgającej 3 metrów.

Z kolei minimalna wysokość podnoszenia wózków podnośnikowych z ręcznym podnoszeniem, wynosi 90 centymetrów. Wózki podnośnikowe z ręcznym podnoszeniem w znacznym stopniu wpływają na poprawę prac załadowczo-wyładowczych w każdym przypadku. Dzięki nim możliwa jest mechanizacja wielu procesów. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu wózków podnośnikowych skraca się czas na wykonanie każdej pracy. Co więcej, współczesne wózki podnośnikowe mają możliwość układania palet w stos, bądź na regałach.

Wózki podnośnikowe z ręcznym podnoszeniem od najlepszych producentów, gwarantują kilka wariantów podnoszenia, takich jak nożne oraz ręczne, a także bezstopniową regulację prędkości opuszczania.  W wielu wózkach podnośnikowych można znaleźć m.in. zawór przeciążeniowych, koła sterujące wyposażony w nie hamulec, czy bezstopniową regulację prędkości opuszczania. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wózków podnośnikowym z ręcznym podnoszeniem, których wysokość umożliwia pokonywanie praktycznie wszystkich otworów drzwiowych.

Elektryczne wózki podnośnikowe

Elektryczne wózki podnośnikowe gwrantują takie same udogodnienia, jak wózki podnośnikowe z ręcznym podnoszeniem, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności zmechanizowanych funkcji, takich jak m.in. silnik hydrauliczny, która zapewnia płynne oraz ciche podnoszenie i unoszenie ładunków.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top